Beckhama v LA přivítal pískot

LOS ANGELES Takový návrat určitě nechtěl. Velmi nevlídně přivítali fanoušci fotbalistu Davida Beckhama na stadionu Galaxy v Los Angeles. Na anglického hráče pískali při přátelském utkání s AC Milán, které skončilo 2:2, a na jednom z transparentů ho nazvali podvodníkem. Beckham hrál poprvé doma na stadionu Galaxy od jeho kontroverzního prodloužení hostování právě v AC Milán.

Kvůli tomu pak vynechal první půlku americké fotbalové soutěže Major League Soccer.

Vyprodaný stadion pro sedmadvacet tisíc fanoušků na Beckhama při utkání neustále pískal a mezi diváky se objevily i posměšné a nenávistné nápisy. „Vrať se domů, podvodníku,“ stálo na jednom z nich.

Rozmrzelý Beckham se podílel na obou brankách Galaxy, ale do šaten ho o poločasu provázela ochranka. Bývalý anglický reprezentant zůstal na hřišti poslední, šel k fanouškům a tleskal před nimi. „Chtěl jsem si s nimi potřást rukou a říct jim, aby se trochu zklidnili. Některé řeči byly neuctivé. Jsou věci, které se neříkají,“ povzdechl si Beckham.

Ve druhé půli, když padla po jeho skvěle zahraném rohu vyrovnávací branka, se otočil čelem k nejvíce rozzlobeným fanouškům a zvedl ruce, jako by se jich ptal: „Co chcete?“ Pak ještě pokrčil rameny a odešel.

V pětasedmdesáté minutě hřiště po střídání opustil.

***

Zpravodajský server Lidových novin Beckham zpět v USA Podívejte se na sestřih ze zápasu v Los Angeles www.lidovky.cz/sport

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...