Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Bitvu dvou anglických gigantů vyhrál Arsenal

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Byl to strhující zápas. Tým, který v anglické Premier League selhal proti Fulhamu, Hullu nebo Stoke, dokonale vyškolil úřadujícího mistra. Fotbalisté Arsenalu porazili doma Manchester United 2:1 a za klíčové vítězství mohou děkovat Samiru Nasrímu.

Jednadvacetiletý francouzský záložník, který přišel v létě z Marseille, nejdříve po dvaceti minutách za pomoci teče soupeřova obránce poslal Arsenal do vedení. Druhou branku přidal po chytré akci spoluhráče Fabregase. Domácí celek několikrát podržel brankář Almunia, Manchester i proto snížil až v 90. minutě zásluhou střídajícího Brazilce Rafaela.

Na první místo se tak alespoň na jeden den posunul Liverpool, který především zásluhou dvou gólů Robbieho Keana porazil na svém hřišti 3:0 West Bromwich.

Vedoucí pozici však Liverpool udržel jen do včerejšího večera, kdy londýnská Chelsea porazila 2:0 Blackburn. V zápase, který především v první půli výrazně ovlivnil silný déšť, byla Chelsea mnohem aktivnějším týmem, ale svou převahu dlouho nedokázala zužitkovat. Vítězství ji nakonec zajistily dvě branky Nicolase Anelky, český brankář Petr Čech v anglické lize vychytal třetí čisté konto za sebou a neinkasoval už 350 minut.

Nováček Hull prohrál na domácím stadionu s Boltonem 0:1 a po skvělém vstupu do soutěže si připsal už třetí prohru za sebou. Velkou zásluhu na výhře hostů měl finský brankář Jaaskelainen, který vychytal několik vyložených šancí soupeře a udržel čisté konto.

MADRID Čtyři branky argentinského útočníka Gonzala Higuaína zajistily fotbalistům Realu Madrid ve španělské lize těsnou domácí výhru 4:3 nad Málagou. Podobný kousek předvedl také Kamerunec Samuel Eto'o, který se trefil čtyřikrát dokonce už do poločasu. Pomohl tak Barceloně k vysokému vítězství 6:0 nad Valladolidem a k udržení vedoucí pozice v tabulce.

Hosté z Málagy v Madridu třikrát vedli, ale ani jednou svůj náskok nedokázali dlouho udržet. V zápase, v kterém se kopaly tři penalty, rozhodla branka po sporném faulu na Higuaína, který se i podruhé postavil k pokutovému kopu.

BERLÍN Český obránce Michal Kadlec po svém příchodu ze Sparty vstřelil v německé lize první gól, ale ani to Leverkusenu překvapivě nestačilo k vítězství v Karlsruhe.

Třiadvacetiletý levý bek se ve 24. minutě trefil z trestného kopu do horního rohu soupeřovy branky a zvýšil už na 3:0. Soupeř ale ještě do přestávky snížil. Sérii brankáře Leverkusenu Adlera, který držel v lize čisté konto 397 minut, přerušil Da Silva. Po hodině hry už to bylo jenom o gól a v 77. minutě zásluhou střídajícího útočníka Jašviliho dokonce vyrovnali.