Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Bláznivý finiš. Spartě zachránil výhru Wilfried

KLUŽ/PRAHA Vést po čtvrthodině o dva góly a závěr zápasu dohrávat proti soupeři oslabeného o dva vyloučené hráče. Říkáte si, že fotbalistům Sparty hrálo včera v Kluži všechno do karet? Omyl, o vítězství v Rumunsku málem přišli. Rozhodující gól zaznamenal až v páté minutě nastavení Wilfried.

Výhra 3:2 udržela českého zástupce na postupové příčce a výrazně mu přiblížila účast v jarní vyřazovací části Evropské ligy.

Na začátku nic nenasvědčovalo tomu, že se v závěru bude na trávníku odehrávat bláznivé drama, při kterém bude krev v žilách tuhnout i Drákulovi.

Už po čtvrthodině si totiž sparťané vypracovali náskok, v jaký asi sami před zápasem ani nedoufali. Dvě dorážky po přihrávkách ze strany proměnil v góly útočník Jan Holenda.

Zatímco na Letné Sparta držela Kluž před svojí brankou zkrátka, tentokrát se její defenzivní práce neobešla bez kazu. Po 25 minutách prohrál hlavičkový souboj Hubník a v běžeckém souboji s Traorém marně máchal rukama pomalejší Řepka. Domácí snížili na 1:2.

Než se v závěru rozjela nepředvídatelná podívaná, mohla Sparta svůj náskok pojistit. Střídajícímu mladíkovi Kadlecovi se to na začátku poslední desetiminutovky povedlo, ale rozhodčí ho na rozdíl od televizních kamer viděli v ofsajdu.

Poslední zbytky elánu probudilo v řadách Kluže paradoxně vyloučení Mary. Ten se připojil k Muresanovi, který také v 65. minutě uviděl červenou kartu. Začalo se hrát vabank a Kluž proti všem předpokladům Spartu zatlačila. I po vyrovnání Durbariéra se na začátku nastavení museli její obránci ohánět po další šanci, při níž už brankář Blažek ležel na zemi.

Také na opačné straně se děly věci. Nabíhající záložník Zeman nastřelil tyč a chytil se za hlavu. Určitě si myslel, že promarnil poslední šanci zápasu.

Jednu velkou šanci stihl ještě Wilfried, obešel si gólmana a zachránil Spartě vítězství, které dlouho měla téměř jisté.

Kluž 2 Sparta Praha 3

Branky: 25. Traoré, 90+1. Dubarbier - 6. a 13. Holenda, 90.+5 Wilfried. Rozhodčí: Selcuk - Erdinc, Emre (všichni Tur.). ŽK: Muresan, Cadú, Mara - Kucka, Řepka. ČK: 64. Muresan, 88. Mara. Diváci: 12 500. Poločas: 1:2. Kluž: Nuno Claro - Tony, Alcantara, Cadú, Panin - Juan Culio (57. Dubarbier), Muresan, Peralta, Deac (64. Mara) - Nei (83. Bus), Traoré. Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák (90. Kalouda), Vacek (90. Hoheneder), Kucka, Zeman - Wilfried, Holenda (74. Kadlec). Další výsledek skupiny K: FC Kodaň - PSV Eindhoven 1:1 (40. Grönkjaer z pen. - 72. Dzsudzsák).