Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Bohemians podlehli rozjetému Jablonci

FOTBAL

PRAHA Fotbalisté Jablonce v předehrávce 19. kola první ligy zvítězili na hřišti Bohemians 1905 1:0 gólem Pavla Eliáše. Severočeši si připsali již pátou výhru za sebou, v tabulce se posunuli na třetí místo o dva body před Olomouc. Ta má pondělní zápas s Baníkem Ostrava k dobru. Oba dva týmy šly do utkání se sérií čtyř výher. Pro Bohemians to byla dokonce nejlepší série od roku 1989. Proti Jablonci ale Vršovičtí nastoupili hodně oslabeni. Pro zdravotní problémy chyběl brankář Sňozík, tvůrce hry Kaufman i nemocný útočník Škoda. Gól přišel v 63. minutě, kdy se na hrotu zjevil jablonecký pravý bek Eliáš, u tyče si počkal na přetažený centr a hlavičkou zblízka otevřel skóre. Bohemians doma inkasovali až po dlouhých 280 minutách a na výhru nad Jabloncem čekají už 11 let.