Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Babiš s Hamáčkem si promluví o výběru šéfa BIS. Francie výrazně zpřísní opatření a tenistky se vrací na kurty


Andrej Babiš (v popředí) s Janem Hamáčkem u řečnických pultíků. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

O tom, jaký zvolí další postup ve výběru ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS), budou dnes jednat premiér Andrej Babiš (ANO) s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Následně by měli sdělit postoj kabinetu. Současnému šéfovi BIS Michalu Koudelkovi brzy vyprší smlouva. 

Červencová čísla o nezaměstnanosti zveřejní Úřad práce. Ta by se neměla výrazně lišit od těch předchozích z období posledních čtyř měsíců, kdy platil příznivý klesající trend. Za ním stál rozjezd ekonomiky po uvolnění opatření a potřeba pracovní síly. 

Účastníci letošních sněmovních voleb mají poslední šanci na změnu kandidátek. Strany, hnutí a jejich koalice tak mohou ještě hýbat s pořadím nebo doplňovat seznam kandidátů. Týká se to ale jen těch subjektů, které  maximální povolený počet uchazečů dosud nedodaly. 

Vzestup hladiny oceánů, tání ledovců, vlny veder a stále ničivější požáry či povodně. O těchto fyzikálních dopadech bude pojednávat dlouho očekávaná zpráva, kterou v Ženevě zveřejní členové Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC), který působí při OSN. Další dvě části, o dopadech globálního oteplování na společnost a omezení produkce skleníkových plynů, vyjdou v následujícím roce. 

Francouzům začíná tuhý režim, v pondělí zde vstupuje v platnost nový covidový zákon. Ten přikazuje pro vstup na hromadné akce či do restaurací mít s sebou zdravotní pas. Očkování je povinné nově i pro zdravotníky a hasiče. Mění se také mapa cestovatele, komplikace mohou očekávat navrátivší například z Islandu nebo Madeiry. 

Olympijská vítězka ve čtyřhře Kateřina Siniaková vezme opět do ruky raketu. V kanadském Montrealu, který je brán za součást připrav na US Open, bude jednou ze šesti českých účastnic. Na turnaji se objeví též spousta hráček, které od Tokia pauzírovaly. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat