Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Poslanci budou schvalovat změny nového stavebního zákona. Vystrčil poobědvá s Perebyjnisem

Předseda Senátu Miloš Vystrčil udělil Stříbrnou medaili ukrajinskému velvyslanci Jevhenu Perebyjnisovi. (10. srpna 2022) foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Poslanci dnes mají schvalovat změny nového stavebního zákona. Stavebník by v budoucnu měl podat jen jednu žádost a výsledkem by mělo být jen jedno razítko. Na programu dnešního jednání Sněmovny je také novela zákona o zadávání veřejných zakázek, která má zamezit firmám odsouzeným za pojistný podvod v přístupu k zakázkám.

Jednání o dalším prohlubování hospodářské a měnové unie eurozóny mají dnes na programu prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. V rámci druhého dne summitu v Bruselu budou probírat také plán návratu k pozastavenému uplatňování rozpočtových a dluhových pravidel EU, na jehož podrobnostech se členské země zatím neshodují. Řeč bude podle očekávání diplomatů rovněž o stavu evropských bank v souvislosti s nedávným kolapsem švýcarské banky Credit Suisse.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) společně s místopředsedkyní Jitkou Seitlovou (KDU-ČSL) pořádá pracovní oběd s bývalým ukrajinským velvyslancem a současným náměstkem ministra zahraničních věcí Ukrajiny Jevhenem Perebyjnisem.

Před budovou Informačního centra OSN v centru Prahy se uskuteční demonstrace proti předsednictví Ruska v Radě bezpečnosti OSN. Pořádá iniciativa Hlas Ukrajiny.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bude v Londýně jednat se svým britským protějškem Rishim Sunakem.

V letňanském areálu PVA Expo Praha dnes začíná největší cyklistický veletrh v ČR For Bikes, trvat bude do neděle. Letošní 13. ročník představí aktuální trendy v oblasti kol, elektrokol, koloběžek a cyklistických doplňků. Součástí programu jsou také besedy se sportovci a profesionální i amatérské závody.

Autoři: ,