Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Petr Pavel bude v Londýně přednášet a setká se s krajany. Praha si připomene povstání

Předseda Senátu ČR Miloš Vystrčil a jeho kolega Jiří Růžička položili věnec u budovy Českého rozhlasu u příležitosti 75. výročí Pražského povstání a konce druhé světové války. (5. května 2020) foto: Dan MaternaMAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Dopoledne se uskuteční Pietní akt při příležitosti 78. výročí Pražského povstání. Následovat bude v 10:35 pietní akt v Křížové kapli Staroměstské radnice. Za účasti pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS).

Prezident Petr Pavel bude mít v Londýně před sobotní korunovací Karla III nabitý program. Bude mít například přednášku na Royal College of Defence Studies, navšíví sídlo vojenské rozvědky československé exilové vlády a po slavnostní recepci pro hlavy států a vlád pořádaná králem Karlem III. v Buckinghamském paláci se večer ještě setká na neformálním setkání se studenty a krajany žijícími v Británii v londýnské restauraci Bohemia House

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS), ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů a starosta města Nymburk oficiálně uvedou do provozu nové veřejné přístaviště osobních lodí. Akce se uskuteční při příležitosti probíhajícího festivalu Lodě na Labi 2023. U můstku přistane největší česká hotelová loď Florentina.

Bude se konat zahájení druhé části výstavy Floria Jaro, která potrvá do 8. května. Láká na aranžmá z tisíců květin na téma podmořského světa. Tradiční akce pro zahradníky a zahrádkáře nabídne i stánky se sortimentem pro dům a zahradu.

V jihoukrajinském Chersonu začne od 19:00 platit až do pondělního rána zákaz vycházení, který místní správa zdůvodnila chystanou vojenskou operací.

V Moskvě mají jednat ruští zástupci a představitelé OSN o dalším prodloužení dohody umožňující vývoz zemědělské produkce z ukrajinských černomořských přístavů.

Český statistický úřad zveřejní výsledky maloobchodu za březen 2023.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!