Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Češi se utkají s Anglií, proběhne valná hromada Monety a Černý odhalí Sekretářku

Euro 2020: Skotsko - Česko (oslava druhého Schickova gólu) foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Fotbalová reprezentace se na Euru od 21 hodin utká s týmem Anglie.

Piráti oznámí výsledky hlasování o složení týmu, ze kterého budou po případném volebním úspěchu ve sněmovních volbách vybírat ministry.

Pokračuje hlavní líčení v případu údajného přeprodávání psů z množíren. Dvěma ženám hrozí až pět let vězení za podvod, zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a neoprávněné podnikání.

Proběhne valná hromada Monety Money Bank, na které budou akcionáři banky hlasovat o navrhovaném spojení Monety s bankovní divizí investiční společnosti PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy.

Uskuteční se tisková konference Milionu chvilek pro demokracii. Předseda spolku Benjamin Roll na ní společně s koordinátory kontaktní kampaně představí nadcházející kroky.

Chystá se protest koalice Zastavme špinavé prachy, která chce upozornit na pojišťování fosilních paliv, které podle jejich názoru přispívá ke klimatické krizi.

Sněmovní sociální výbor projedná mimo jiné předlohy o uzákonění manželství homosexuálů a o změnách v otcovské dovolené a pozměňovací návrhy k novele o odměnách pěstounů.

Křest alba Jubileum Jana Vodňanského a Hani Navarové. Pokřtí ho režisér Jan Hřebejk s vnuky Jana Vodňanského.

Diplomat a fotograf Pavel Kopp převezme Řád hvězdy Itálie, který mu udělil italský prezident.

V 18 hodin proběhne odhalení sochy Davida Černého s názvem Sekretářka v Praze-Hostivaři.

Začíná internetová dražba nejstarší známé láhve whiskey, která pochází zhruba z doby americké války za nezávislost. Cena lahve Old Ingledew Whiskey se odhaduje až na 40 tisíc dolarů. Dražba potrvá do 30. června.

Soudní dvůr Evropské unie rozhodne, zda mají provozovatelé YouTube a dalších internetových platforem odpovědnost za porušování autorských práv, nebo je vina výhradně na lidech, kteří chráněný obsah na internetu sdílejí.

Ruský soud se má zabývat stížností opozičního předáka Alexeje Navalného na to, že je označen za vězně, u kterého hrozí útěk.

Španělská vláda hodlá udělit milost devíti katalánským politikům uvězněným kvůli snahám o vyhlášení nezávislosti Katalánska v roce 2017. 

Autor:

Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby
Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby

Maminky z redakce vyzkoušely ekologický prací prostředek na kojenecké prádlo Frosch EKO Baby. Dokáže si úspěšně poradit s různými typy odolných...