12. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Co domluví Trump s Kimem? Britský parlament bude hlasovat o brexitu

Singapurský ministr zahraničí Vivian Balakrishnan si dělá „selfie“ se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Singapurský ministr zahraničí Vivian Balakrishnan si dělá „selfie“ se... | foto: Reuters

PRAHA Co přinese historické setkání prezidenta USA a vůdce KLDR? Sledujte on-line reportáž i ohlasy na serveru Lidovky.cz. Dolní komora britského parlamentu bude řešit klíčový zákon o odchodu z Evropské unie.

Co přinese summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského diktátora Kim Čong-una?  Setkání začalo v úterý v devět hodin ráno místního času (3:00 SELČ) v hotelu Capella. Prvních čtyřicet minut setkání strávili státníci o samotě jen v doprovodu překladatelů. Poté se k prezidentovi a nejvyššímu vůdci připojili severokorejský ministr zahraničí  ministr zahraničí Ri Jong-ho a také bývalý šéf diplomacie KLDR Ri Su-jong. Za Američany pak ministr zahraničních věcí Mike Pompeo s poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem.

Podle některých informací má Kim Čong-un odletět ze Singapuru už odpoledne (dopoledne SEČ). Americký prezident oznámil v pondělí odpoledne, že Singapur opustí již v úterý večer (14:00 SELČ).

Co státníci dojednají? Sledujte aktuální vyjádření i ohlasy na historické setkání v on-line reportáži na serveru Lidovky.cz.

Končící ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) představí první Výroční statistickou zprávu ministerstva spravedlnosti za rok 2017.

Od 14 hodin pokračuje schůze sněmovny. Poslanci by mohli projednat v úvodním kole pirátský návrh nominačního zákona nebo lidoveckou novelu zákona o ochraně osobních údajů. Ve druhém čtení by měli projednat školskou novelu ODS o mateřských školách.

Evropská komise předloží v souvislosti s víceletým rozpočtem EU po roce 2020 své konkrétní návrhy týkající se migrační problematiky a lepší ochrany vnějších hranic bloku.

Dolní komora britského parlamentu bude řešit klíčový zákon o odchodu z Evropské unie. Po 12hodinové debatě bude Dolní sněmovna hlasovat o 15 dodatcích Sněmovny lordů, které mají zachovat úzký vztah Británie s EU.

Proběhne jednání rady hlavního města. Na programu je zlevnění jízdného v MHD pro studenty, nákup podílu ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace nebo dotace na opravu fasády paláce Lucerna.

Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz