Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Do úřadu nastupuje Fialova vláda,v Londýně končí obchodování s akciemi Ryanairu

Petr Fiala a Andrej Babiš vystoupili na tiskové konferenci na podporu projektu Naočkujme milion lidí posilující dávkou. (30. listopadu 2021) foto: Petr TopičMAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  4:00

Dnes je poslední den vlády Andreje Babiše. Ten ještě stihne jednání Rady vlády pro zdravotní rizika a tiskovou konferenci, v 11.00 ale prezident Miloš Zeman jmenuje na zámku v Lánech kabinet Petra Fialy (ODS). Následně by měl Fiala uvést do funkce jednotlivé ministry.

Budeme sledovat vývoj okolo epidemie koronaviru v Česku i ve světě.

Dnes uplyne dvouletá lhůta pro implementaci evropské směrnice o ochraně oznamovatelů do českého práva. Česko nestihlo přijmout prováděcí zákon, nicméně od soboty bude směrnice částečně přímo účinná.

Slavnostně se oficiálně otevře 22kilometrový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře, stavba začala už v roce 2018.

Dnes je poslední možnost obchodovat s akciemi nízkonákladového dopravce Ryanair na Londýnské akciové burze. Firmě se nelíbily vysoké poplatky a přísnější požadavky po brexitu.

Končí dvoudenní summit skupiny Mercosur, který se konal on-line. Součástí uskupení jsou Argentina, Brazílie, Paraguay a Uruguay.

Pár ze severní Francie stane před soudem v Lille za prodej falešných očkovacích průkazů přes sociální sítě. Prodali přes 50 kusů po 100 eurech.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat