Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Do úřadu nastupuje Fialova vláda,v Londýně končí obchodování s akciemi Ryanairu

Petr Fiala a Andrej Babiš vystoupili na tiskové konferenci na podporu projektu Naočkujme milion lidí posilující dávkou. (30. listopadu 2021) foto: Petr TopičMAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  4:00

Dnes je poslední den vlády Andreje Babiše. Ten ještě stihne jednání Rady vlády pro zdravotní rizika a tiskovou konferenci, v 11.00 ale prezident Miloš Zeman jmenuje na zámku v Lánech kabinet Petra Fialy (ODS). Následně by měl Fiala uvést do funkce jednotlivé ministry.

Budeme sledovat vývoj okolo epidemie koronaviru v Česku i ve světě.

Dnes uplyne dvouletá lhůta pro implementaci evropské směrnice o ochraně oznamovatelů do českého práva. Česko nestihlo přijmout prováděcí zákon, nicméně od soboty bude směrnice částečně přímo účinná.

Slavnostně se oficiálně otevře 22kilometrový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře, stavba začala už v roce 2018.

Dnes je poslední možnost obchodovat s akciemi nízkonákladového dopravce Ryanair na Londýnské akciové burze. Firmě se nelíbily vysoké poplatky a přísnější požadavky po brexitu.

Končí dvoudenní summit skupiny Mercosur, který se konal on-line. Součástí uskupení jsou Argentina, Brazílie, Paraguay a Uruguay.

Pár ze severní Francie stane před soudem v Lille za prodej falešných očkovacích průkazů přes sociální sítě. Prodali přes 50 kusů po 100 eurech.

Autoři: ,