8. ledna 2018 6:49 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Dozvíme se o milionech na kampaně? A staroměstský orloj se zastaví

Billboard na podporu kampaně Miloše Zemana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Billboard na podporu kampaně Miloše Zemana. | foto:  Petr Topič, MAFRA

V pondělí by mohly skončit neustále spory a hádky o tom, kolik který prezidentský kandidát dal na svoji kampaň. Uchazeči o Hrad by totiž měli zveřejnit podrobnosti o svých financích.


- Do nedělní půlnoci musí podle zákona prezidentští kandidáti zveřejnit informace o financování kampaně.

- Prezidentský kandidát Jiří Drahoš představí svůj nejbližší poradní tým. 

- Někteří členové sněmovního mandátového a imunitního výboru nahlédnou do zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o Čapím hnízdu.

- Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní výsledky kontroly pořízení a provozu systému výběru mýtného. Kontrolovanými institucemi byly ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic.

- Dopoledne se zastaví orloj Staroměstské radnice kvůli jeho rekonstrukci. Po zastavení orloje je nejprve nutné veškeré díly označit, sepsat a až poté bude moci začít jejich kompletní demontáž. 

- Slavnostní odjezd policejních kontingentů na zahraniční misi do Makedonie a Srbska. Zúčastní se ministr vnitra Lubomír Metnar, policejní prezident Tomáš Tuhý a srbská velvyslankyně v ČR Vera Mavričová. 

- Obvodní soud pro Prahu 2 vynese rozsudek nad dvěma pražskými policisty, kteří podle spisu zpohlavkovali na služebně studenta.

- Britská premiérka Theresa Mayová pravděpodobně oznámí změny ve vládě.

- Francouzský prezident Emmanuel Macron zahajuje návštěvu Číny.

- Polský premiér Mateusz Morawiecki by podle médií mohl ohlásit změny ve své vládě, dosud shodné s předchozím kabinetem Beaty Szydlové.

- Prezident USA Donald Trump vyhlásí „nejhanebnější a nejzkorumpovanější média“ za rok 2017. 

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!