Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Hasiči rozvezou testy, ČSÚ zveřejní kandidátky a ČSSD zrekapituluje úspěchy

Hasiči rozvezou testy. foto: Anna Vavríková, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Hasiči začnou do obcí s rozšířenou působností rozvážet antigenní testy pro testování na počátku školního roku.

Ministerstvo financí představí novou makroekonomickou prognózu, na základě které by mělo upravit návrh státního rozpočtu na příští rok.

Český statistický úřad zveřejní na stránkách www.volby.cz zaregistrované kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny.

Proběhne jednání ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) ke státnímu rozpočtu na příští rok s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Uskuteční se tisková konference ČSSD za účasti předsedy strany Jana Hamáčka a ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka. Tématem bude rekapitulace úspěchů a představení plánů ministerstva vnitra a ministerstva zahraničních věcí.

Ve Foru Karlín vystoupí norský saxofonista Jan Garbarek.

Proběhne slavnostní zahájení stavby silnice I/34 Stráž nad Nežárkou – Lásenice. Vybudování asi 2,6 km dlouhého obchvatu obce Dolní Lhota na Jindřichohradecku bude stát přibližně 250 milionů korun.

Mezinárodní sdružení vědců World Weather Attribution zveřejní studii o vlivu klimatických změn na červencové povodně, které si v Německu a Belgii vyžádaly přes 200 mrtvých.

Ukrajina si připomíná 30. výročí nezávislosti, v Kyjevě uspořádá vojenskou přehlídku.

V platnost vstupuje ohlášená rezignace newyorského guvernéra Andrewa Cuoma. Jeho funkci přebírá dosavadní náměstkyně Kathy Hochulová, která se stane první ženou v čele státu New York. 

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Recenze 100% přírodního Bi-Oilu: Stojí za to si ho pořídit?
Recenze 100% přírodního Bi-Oilu: Stojí za to si ho pořídit?

6 redaktorek, žen různého věku, s rozdílnými zkušenostmi i pokožkou, otestovalo Bi-Oil Pečující olej (Přírodní). Každou z nich trápí něco jiného –...