Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Hilšer chystá zásadní oznámení ohledně prezidentské volby. Pražský koncert vzdá hold Enniovi Morriconemu

Ennio Morricone foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

U pražského městského soudu pokračuje hlavní líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve kterém čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Soud by měl vyslechnout znalce z oboru psychologie a psychiatrie, kteří se vyjádří k duševnímu stavu Babišova syna Andreje Babiše mladšího.

Pražský soud dále projedná případ mladíka, který podle obžaloby mačetou zavraždil učitele středního odborného učiliště v pražské Michli.

Uchazeč o prezidentský úřad Marek Hilšer vystoupí v 10.00 na tiskové konferenci se zásadním oznámením týkajícím se jeho kandidatury. Spekuluje se o jeho odstoupení.

Zástupci školských odborů ponesou na Úřad vlády petici s asi 19 tisíci podpisy. Uvádí v ní své požadavky k rozdělení peněz na přidání pedagogům mezi základní složky platů a odměny.

V Minsku se sejde běloruský prezident Alexandr Lukašenko se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle prohlášení tiskové služby běloruského prezidenta budou jednat o bezpečnostní situaci v regionu i ve světě.

Britský soud rozhodne, jestli je vládní plán odsouvat do Rwandy migranty, kteří jsou v zemi nelegálně, v souladu se zákony.

V pražské O2 areně se koná koncertní show Ennio Morricone – The Official Concert Celebration. Pod taktovkou Morriconeho syna Andrey vystoupí Český národní symfonický orchestr, velký pěvecký sbor a světoví sólisté, kteří vzdají hold světovému skladateli, jenž zemřel před dvěma lety.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat