Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Soud projedná žádost Igora Girkina o propuštění. Česko navštíví severomakedonský prezident

Ruská policie zatkla prominentního nacionalistu Girkina. (21. července 2023) foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se mimořádná schůze Sněmovny svolaná z podnětu koaličních poslanců. Na programu je mj. zvýšení rodičovského příspěvku, prodloužení čerpání náhradního výživného, zkrácení doby oddlužení, zdanění velkých nadnárodních společností, předloha k omezení výpadků dodávek léků a zrušení Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře. Program čítá celkem 12 bodů.

Čtvrtou etapou pokračuje španělský cyklistický závod Vuelta (Andorra la Vella - Tarragona, 183,4 km).

V Londýně začne platit rozšíření nízkoemisní zóny (ULEZ) na prakticky celé hlavní město. Vjezd do zóny je zatížen denním poplatkem 12,50 liber (352 korun) pro vozidla, která nesplňují přísné emisní požadavky.

V německém Mnichově se očekává verdikt v procesu s Jennifer Wenischovou, bývalou členkou teroristického hnutí Islámský stát, která přihlížela tomu, jak její bývalý manžel nechal zemřít žízní jezídskou dívku. Prokuratura požaduje 14,5 roku vězení.

Moskevský soud má projednat žádost o propuštění prominentního nacionalisty Igora Girkina, kterého tajná služba FSB viní z podněcování k extremistické činnosti, a který je ve vazbě. Bývalý důstojník tajné služby - známý také jako Igor Strelkov - od jara 2014 velel milicím proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny. Tento stoupenec války proti Ukrajině poslední dobou stále ostřeji kritizoval ruské vojenské velení i prezidenta Vladimira Putina a označoval je za neschopné.

Severomakedonský prezident Stevo Pendarovski a jeho žena Elizabeta Gjorgievská uskuteční oficiální návštěvu ČR. Setkají se mimo jiné s prezidentem Petrem Pavlem a jeho manželkou Evou Pavlovou, premiérem Petrem Fialou nebo předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou - Adamovou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!