Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Japonci pohřbí expremiéra Abeho, končí referenda na územích okupovaných Ruskem

V Tokiu se koná pohřeb zavražděného expremiéra Šinzóa Abeho. (12. července 2022) foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Sledovat budeme vývoj povolebních vyjednávání na radnicích českých měst i obcí. Ve Sbírce zákonů vyjdou oficiální výsledky letošních obecních voleb a prvního kola senátních voleb.

Pokračuje hlavní líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve kterém čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová).

Pokračuje řádná schůze Poslanecké sněmovny. Na programu budou předlohy ve druhém čtení. Jde například o zavedení možnosti rezervace registrační značky automobilu předem, podporu nízkoemisních vozidel ve veřejné dopravě a o úpravy autorského zákona.

Konat se bude státní pohřeb japonského expremiéra Šinzóa Abeho, který zemřel v červenci poté, co ho během předvolebního projevu smrtelně postřelil bývalý voják.

Dnes by mělo skončit referendum o připojení Luhanské lidové republiky, Doněcké lidové republiky a částí Chersonské a Záporožské oblasti k Rusku, které začalo 23. září.

Americká justice začíná řešit případ členů krajně pravicové skupiny Oath Keepers, kteří se podíleli na vpádu do sídla amerického Kongresu 6. ledna 2021.

Do malého měsíce Dimorphos má v rámci mise planetární obrany narazit sonda DART. Cílem je otestovat, zda lze tímto způsobem ovlivnit trajektorii potenciálně nebezpečných těles. Dimorphos žádné nebezpeční pro Zemi nepředstavuje.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat