Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Pražské zastupitelstvo bude řešit Pospíšila. Na Mošnovské letiště přiletí vzácné letouny

Jiří Pospíšil. foto: Radek Vebr, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje schůze Sněmovny. Na programu jsou zejména pravidelné interpelace na členy vlády a mezinárodní smlouvy. Poslanci by mohli také rozjednat návrh na zřízení vyšetřovací komise k hradním kauzám.

Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) zveřejní výsledek zasedání k měnové politice. Ekonomové očekávají, že po sérii zvyšování úrokových sazeb nyní ECB ponechá základní úrok na hodnotě 4,25 procenta.

Belgický soud by mohl vynést verdikt pro strůjce teroristických útoků v belgické metropoli z roku 2016.

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell bude jednat se srbským prezidentem Aleksandrem Vučičem a kosovským premiérem Albinem Kurtim.

Okresní soud ve Vsetíně bude pokračovat v projednávání případu otravy řeky Bečvy ze září 2020. Obžalobě čelí společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a její ředitel Oldřich Havelka.

Očekáván je přílet tří letounů F-35A Lightning II Demonstration Team vzdušných sil USA na letiště v Mošnově, kde se zúčastní víkendových Dnů NATO.

Od osmi hodin se uskuteční mimořádné jednání pražského zastupitelstva, které inicioval klub ANO kvůli roli primátorova náměstka Jiřího Pospíšila (TOP 09) v korupční kauze Dozimetr. Od 09:00 je naplánované řádné jednání zastupitelstva, první po prázdninách.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...