Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Biden se setká s von der Leyenovou. Galakoncert oslaví výročí vzniku Československa

Joe Biden před odletem do Evropy. foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Předseda Senátu Miloš Vystrčil končí dvoudenní návštěvu Německa. Jednat bude mimo jiné se saským premiérem Michaelem Kretschmerem a starostou Hamburku Peterem Tschentscherem, který je zároveň předsedou Spolkové rady. V 16:00 uctí památku obětí nacistického režimu v berlínské věznici Plötzensee.

Britská skupina Rolling Stones vydá nové album Hackney Diamonds.

Americký prezident Joe Biden se setká s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Budou jednat o podpoře Ukrajiny i o zrušení amerických cel a nové dohodě o udržitelné výrobě oceli a hliníku.

Přeruší se vlakový provoz na železničním Branickém mostu v Praze. Ovlivní zejména nákladní železniční dopravce, kteří budou muset využívat objízdnou trasu přes České Budějovice či Chomutov při jízdě z Prahy na západ. Po jedné koleji by se mělo začít jezdit na konci dubna příštího roku, na dvou kolejích pak na podzim.

V Divadle na Vinohradech se uskuteční galakoncert ke vzniku Československé republiky. Vystoupí mimo jiné Helena Vondráčková, Marie Rottrová, Jitka Zelenková, Štefan Margita, Jaroslav Svěcený, Leona Machálková, Felix Slováček nebo Peter Nagy

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...