Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Koná se sněm odborů, restaurátoři převezou k opravě tři sochy ze Staroměstského orloje

Předseda ČMKOS Josef Středula po jednání vlády s odbory a zaměstnavateli foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Restaurátoři by měli sundat a převézt k opravě tři sochy ze Staroměstského orloje, které loni poškodili vandalové. Orloj bude v provozu, jen tři okénka budou prázdná.

Koná se sněm Českomoravské konfederace odborových svazů. Odboráři budou jednat o případném dalším postupu proti vládnímu konsolidačnímu balíčku.

Soud pokračuje v projednání případu dvou členů Útvaru pro ochranu prezidenta ČR obžalovaných ze zpronevěry střeliva.

Pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Zákonodárci znovu projednají novely o veřejných zakázkách a o ochraně veřejného zdraví, které jim s úpravami vrátil Senát. Měli by se zabývat také předlohami v úvodním kole. Patří k nim novely zákona o Rejstříku trestů a zákonů ohledně krizových stavů a státních hmotných rezerv.

Koná se jednání ministrů zemědělství států Evropské unie. Jednat budou mimo jiné o problémech s odbytem zemědělských produktů souvisejících s bezcelním dovozem z Ukrajiny.

Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva na dnešní den zorganizoval setkání desítky prezidentů jihoamerických zemí.

Polský ústavní soud se má v plném složení sejít k rozpravě o novele zákona o nejvyšším soudu. Novela má podle vládní strany odstranit výhrady Bruselu, a tak otevřít cestu k uvolnění miliard eur z unijního fondu na obnovu ekonomiky po pandemii covidu-19. Novelu odeslal k ústavním soudcům prezident Andrzej Duda kvůli pochybám o souladu některých ustanovení s ústavou.

Autoři: ,