Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Rada ČT bude volit nového ředitele. Do Prahy se sjedou fanoušci na utkání finále Evropské konferenční ligy

Generální ředitel České televize Petr Dvořák na tiskové konferenci k aktuální ekonomické situaci, programové nabídce a nové strategii výrobní, provozní a personální oblasti. (31. května 2022) foto: Michaela ŘíhováČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Soud pokračuje v projednávání případu vraždy léčitele v Praze. Obžalobě čelí středočeská zubařka a učitelka v důchodu, muž si podle nich smrt přál.

Okresní soud ve Vsetíně pak pokračuje v projednávání případu otravy řeky Bečvy ze září 2020. Obžalobě čelí společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a její ředitel Oldřich Havelka.

Uskuteční se jednání Rady České televize, na kterém se bude volit nový generální ředitel ČT. Uchazeči o funkci budou radě prezentovat své projekty a obhajovat je. Současnému generálnímu řediteli Petru Dvořákovi vyprší mandát letos na konci září.

Sejde se schůze sněmovního rozpočtového výboru. Poslanci projednají mj. návrh na zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň už zhruba od poloviny roku.

Po jednání odborových svazů ve veřejných službách a správě, které jsou sdruženy v Českomoravské konfederaci odborových svazů se uskuteční tiusková konference. Tématem jednání bude společný postup v reakci na vládní konsolidační balíček a z něj vyplývající dopady na zaměstnance ve veřejném sektoru.

Prezident Petr Pavel navštíví mnohonárodní bojovou jednotku NATO, která na Slovensku funguje pod českým velením. Doprovázet by ho měla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Srbský prezident Aleksandar Vučić má vystoupit s projevem, který předem označil za zásadní. Zemí již týdny zmítají opoziční protesty.

V Praze se v 21 hodin v Edenu uskuteční finále fotbalové Evropské konferenční ligy mezi týmy ACF Fiorentina a West Ham United.

Příznivci finalistů fotbalové Evropské konferenční ligy budou mít k dispozici fanzóny. Fanoušci West Hamu se sejdou na Letenské pláni, příznivci Fiorentiny na Výstavišti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!