Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Lipavský podpoří Gruzii v její snaze o vstup do EU. Lidé se naposledy rozloučí s rockerem Michalem Ambrožem

Michal Ambrož na koncertě kapely Jasná páka / Hudba Praha foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Zrušení více než 10 000 nepoužívaných předpisů či novelu k možnosti zakládání energetických společenství a sdílení místně vyrobené elektřiny jejich členy projedná na dnešním zasedání vláda. Zabývat se bude i státní energetickou koncepcí nebo novelou zákona o elektronických komunikacích.

Sněmovní rozpočtový výbor dnes opět zasedne nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Projedná doporučení sněmovních výborů k jednotlivým kapitolám rozpočtu a také případné návrhy členů výboru na přesuny peněz.

Obvodní soud pro Prahu 6 se bude znovu zabývat žádostí podnikatele Romana Janouška o podmíněné propuštění z vězení, kde si lobbista odpykává trest za dopravní nehodu. V srpnu soud jeho požadavek zamítl s tím, že muž se zatím dostatečně nepolepšil. Nadřízený soud ale následně věc vrátil k novému projednání. Dospěl totiž k závěru, že soudce se dopustil hrubé procesní chyby, když Janouška nepoučil o náležitostech výslechu.

V pražském krematoriu Strašnice se uskuteční poslední rozloučení s rockovým zpěvákem, kytaristou, skladatelem a textařem Michalem Ambrožem. Frontman skupin Jasná Páka, Hudba Praha a Divoký srdce po delší nemoci zemřel 31. října ve věku 68 let.

O případné stavbě továrny Volkswagenu na výrobu baterií do elektromobilů v lokalitě záložního armádního letiště Líně u Plzně se dnes bude jednat v Plzni. Setkání organizuje Hospodářská komora ČR, za níž se zúčastní její předseda Vladimír Dlouhý, a Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji.

Ministr zahraničí Jan Lipavský dnes zahájí návštěvu Gruzie, kde bude ve čtvrtek jednat se svým protějškem, šéfem gruzínské diplomacie Iljou Darčiašvilim a také se setká s předsedou vlády Iraklim Garibašvilim. Lipavský podpoří Gruzii v její snaze o budoucí členství v Evropské unii.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat