23. dubna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Macron míří za Trumpem, ANO a ČSSD budou ladit noty s komunisty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Emanuel Macron může sehrát roli prostředníka při rozhovorech mezi Kurdy a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emanuel Macron může sehrát roli prostředníka při rozhovorech mezi Kurdy a... | foto: Reuters

PRAHA ANO, ČSSD a KSČM začnou ladit finální dohodu o nové Babišově vládě a zejména požadavky lačných komunistů mohou být pro některé členy ANO i ČSSD pořádnou komplikací. Francouzský prezident Macron vyráží na třídenní návštěvu USA.

Po pátečním rozhodnutí vedení ČSSD obnovit jednání s ANO a sobotním sjezdu KSČM, který potvrdil mandát komunistických vyjednávačů, se očekává, že v nadcházejícím týdnu začnou trojstranná jednání ANO, ČSSD a KSČM. Dnes to potvrdil Faltýnek. Sociální demokraté předpokládají, že výsledky jednání z nadcházejícího týdne potvrdí na sobotním jednání širší vedení ČSSD v Hradci Králové. Budeme sledovat.

V 18:00 bude rakev s ostatky kardinála Josefa Berana po večerní poutní bohoslužbě uložena v nově zřízeném sarkofágu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě.

Francouzský prezident Emmanuel Macron míří za americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Macron před odletem řekl, že nemá žádný „plán B“ pro jadernou dohodu s Íránem, a vyzval Spojené státy, aby u této dohody zůstaly. Macron rovněž zdůraznil, že Spojené státy, Francie a další spojenci budou muset sehrát „velmi důležitou“ úlohu při opětném budování Sýrie po skončení tamní války. 

V Bruselu by měl soud vynést verdikt nad Salahem Abdeslamem, jediným přeživším podezřelým z atentátů v Paříži v roce 2015, který je obžalovaný ze střelby na belgické policisty. 

Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok se ve 13 hodin objeví na Žofínském fóru v Praze. Budou vysvětlovat, proč Česko staví pomalu  a draze dálnice, železniční koridory atd. Na akci vystoupí i prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Kroupa, generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda, ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica či technický ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Pavel Ševčík.

Pražský městský soud chce začít projednávat (od 9.30) druhou korupční kauzu exředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého.

Předseda Evropské rady Donald Tusk má vystoupit jako svědek před varšavským soudem v případu havárie polského vládního letounu v dubnu 2010 u ruského Smolenska.

Na 23. dubna byl stanoven termín porodu vévodkyně Kate. Světová média budou bedlivě sledovat, zda se narodí třetí potomek britského prince Williama a jeho manželky Kate.

V Horním Jiřetíně, který neustále odráží těžaře, protože pod obcí jsou ložiska uhlí, proběhne slavnostní odhalení fotovoltaických panelů na škole a jejich symbolické uvedení do provozu za účasti Jana Freidingera a Jany Pravdové z Greenpeace, starosty Horního Jiřetína Vladimíra Buřta a ředitelky školy Kláry Křivánkové a dětí ze školy.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse