Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Mění se taxislužba na pražském letišti, koná se Green Deal Summit

Vůz řidiče společnosti Uber (ilustrační foto) foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se Green Deal Summit, konference o Zelené dohodě, udržitelnosti, energetice a dobrých příkladech v Česku. Na úvod mají vystoupit premiér Petr Fiala (ODS) a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, dopoledne pak mimo jiné ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) nebo ministr dopravy Martin Kupka (ODS), ředitel ČEZ Daniel Beneš a ředitel MERO Jaroslav Pantůček.

Soud bude dále projednávat žalobu někdejšího náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka na předsedu hnutí Přísaha Roberta Šlachtu kvůli knize Třicet let pod přísahou.

Koná se schůze Sněmovny. Poslanci by mohli projednat ve druhém čtení volební ústavní novelu a předlohu o odměnách zastupitelů. V úvodním kole by se mohli zabývat vládním návrhem na rozšíření okruhu vozidel s tzv. povinným ručením a poslaneckým návrhem na regulaci kratomu a podobných látek.

Sledovat budeme vývoj v Náhorním Karabachu, kde se minulý týden síly arménských separatistů vzdaly Ázerbájdžánu. Z oblasti odcházejí tisíce etnických Arménů.

V sídle italské Poslanecké sněmovny se uskuteční civilní pohřeb bývalého prezidenta Giorgia Napolitana. Dorazit má i francouzský prezident Emmanuel Macron. V Itálii je den státního smutku.

Mění se taxislužba na pražském letišti. Uber bude nově jezdit místo Tick Tack ze skupiny Taxi Praha.

Autoři: ,