Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Merkelová předá Scholzovi kancléřský úřad, Zeman přijme v Lánech Rakušana a Síkelu

Angela Merkelová (30. března 2021) foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  4:00

Budeme sledovat vývoj pandemie koronaviru v Česku i ve světě. Miloši Zemanovi dnes končí izolace kvůli nákaze covid-19, rakouská vláda bude jednat s představiteli spolkových zemí o podobě opatření po konci lockdownu.

Vláda v demisi se mimořádně sejde, schvalovat by měla vyslání vojáků na pomoc s ochranou polsko-běloruské hranice. Nasadit by měla až 150 vojáků na 180 dnů.

Z Bajkonuru vzlétne raketa Sojuz-2.1a s lodí Sojuz MS-20. V ní na ISS poletí kosmonaut Alexandr Misurkin a dva japonští turisté. Celkem by na stanici měli strávit 12 dnů.

Představitelé Litvy, Lotyšska a Estonska budou řešit hybridní útoky z Běloruska a napětí u hranic s Ukrajinou.

Dnes v 9.00 končí éra kancléřky Angely Merkelové. Přesně v tomto čase by měl Spolkový sněm zvolit sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem.

Jednat bude Rada ČT, na programu má například informace o činnostech divize Vývoj a nová média – oblast Vývoj a dramaturgie pořadů a oblast Vývoj a nová média – Nová média (2020).

Prezident Miloš Zeman v Lánech přijme dva kandidáty na ministry, nejprve se na zámku objeví uchazeč o místo šéfa vnitra Vít Rakušan, načež jej u hlavy státu vystřídá Jozef Síkela, který by se měl objevit v čele resortu průmyslu a obchodu.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat