Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Merkelová předá Scholzovi kancléřský úřad, Zeman přijme v Lánech Rakušana a Síkelu

Angela Merkelová (30. března 2021) foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  4:00

Budeme sledovat vývoj pandemie koronaviru v Česku i ve světě. Miloši Zemanovi dnes končí izolace kvůli nákaze covid-19, rakouská vláda bude jednat s představiteli spolkových zemí o podobě opatření po konci lockdownu.

Vláda v demisi se mimořádně sejde, schvalovat by měla vyslání vojáků na pomoc s ochranou polsko-běloruské hranice. Nasadit by měla až 150 vojáků na 180 dnů.

Z Bajkonuru vzlétne raketa Sojuz-2.1a s lodí Sojuz MS-20. V ní na ISS poletí kosmonaut Alexandr Misurkin a dva japonští turisté. Celkem by na stanici měli strávit 12 dnů.

Představitelé Litvy, Lotyšska a Estonska budou řešit hybridní útoky z Běloruska a napětí u hranic s Ukrajinou.

Dnes v 9.00 končí éra kancléřky Angely Merkelové. Přesně v tomto čase by měl Spolkový sněm zvolit sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem.

Jednat bude Rada ČT, na programu má například informace o činnostech divize Vývoj a nová média – oblast Vývoj a dramaturgie pořadů a oblast Vývoj a nová média – Nová média (2020).

Prezident Miloš Zeman v Lánech přijme dva kandidáty na ministry, nejprve se na zámku objeví uchazeč o místo šéfa vnitra Vít Rakušan, načež jej u hlavy státu vystřídá Jozef Síkela, který by se měl objevit v čele resortu průmyslu a obchodu.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat