Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Na Vítkově nastoupí vojáci, herci přeplavou Vltavu a Národní muzeum představí Zázraky evoluce

V Praze na Vítkově proběhne slavnostní nástup české armády. foto:  František Vlček, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Praze na Vítkově proběhne slavnostní nástup při příležitosti ukončení činnosti české armády na území Afghánistánu. Zúčastní se premiér Andrej Babiš, ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník generálního štábu Aleš Opata.

V Národním muzeu se otevře pro veřejnost nová stálá expozice Zázraky evoluce.

Soud se bude zabývat případem lobbisty Romana Janouška a dalších čtyř obviněných v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon.

V pražském Rock Café se uskuteční setkání Pirátů a Starostů k zahájení mobilizační kampaně „Není nám to ukradený,“ na kterém představí program pro mladé. Cílem je mobilizovat mladé, aby šli volit a zároveň je oslovit s konkrétními plány, jak bude koalice bojovat za jejich zájmy.

Pokračuje sedmý ročník konference BIM (Building Information Modeling - Informační model budovy) ve stavebnictví. Konferenci pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu.

Český statistický úřad zveřejní údaje o průměrných mzdách za 2. čtvrtletí.

Proběhnou oslavy 100. výročí vzniku Československé obce legionářské. Slavnostní zahájení manifestačního sjezdu se zúčastní ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník generálního štábu Aleš Opata.

V Praze začíná výstava Afrodita dnes, která představí desítky děl spjatých se starořeckou bohyní lásky a krásy Afroditou.

Divadlo Na zábradlí vstoupí do nové sezony slavnostním přeplaváním Vltavy. Herec Václav Vašák se svými kolegy přeplave ze Střeleckého ostrova na Smetanovo nábřeží.

Ve Slovinsku proběhne neformální zasedání ministrů zahraničí členských států EU. Hovořit budou o vztazích s Čínou či zeměmi Blízkého východu.

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek se zúčastní konference Lennarta Meriho v Tallinnu.

Končí lhůta, do které má americká společnost Apple odpovědět na námitky Evropské komise (EK), že zneužívá dominantního postavení na trhu streamování hudby.

Německá kancléřka Angela Merkelová navštíví oblasti postižené v červenci ničivými povodněmi, doprovázet ji bude premiérky Porýní-Falce Malu Dreyerová.

Pokračuje stávka strojvedoucích německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) za vyšší mzdy. Protest má skončit v úterý 7. září.

Americký prezident Joe Biden navštíví New Orleans zasažené hurikánem Ida.

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier končí dvoudenní návštěvu Slovenska. 

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...