Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Na Pražském jaru zahraje Filharmonický orchestr milánské opery La Scala. Pokračuje proces s Trumpem

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Petra Hajská

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se jednání rady hlavního města. Na programu je například další postup k přípravě stanice metra D Libuš, návrh memorand s vlastníky pozemků na Nových Dvorech nebo tendr na přístavbu a rekonstrukci ZŠ pro žáky s poruchami chování Zlíchov.

Dojde k zahájení hlavní fáze kampaně koalice Spolu před eurovolbami.

Prezident Petr Pavel přijme soudce Evropského soudního dvora.

Státní podnik Lesy České republiky zveřejní výsledky hospodaření za loňský rok.

Pokračuje 77. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes.

Na festivalu Pražské jaro se v Obecním domě představí Filharmonický orchestr milánské opery La Scala, který povede legendární dirigent Riccardo Chailla.

Mnohaletá snaha zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange čeká další stěžejní jednání v dlouholeté snaze odvrátit vydání do USA. Soud v Londýně se vyjádří k zárukám, které Washington poskytl ohledně případného zacházení s mužem stíhaným za únik tajných dokumentů americké armády.

Pokračuje proces s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který je obviněn z falšování finančních záznamů v souvislosti s platbou pornoherečce před volbami z roku 2016.

Na hokejovém mistrovství světa v Praze a Ostravě se může rozhodnout o obou sestupujících týmech. Ve skupině A nastoupí poslední Velká Británie proti Norsku, a pokud prohraje, osmé místo už neopustí. V ostravské skupině pak Polsko potřebuje k setrvání mezi elitou získat v utkání s Kazachstánem všechny tři body.

Autoři: ,