Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Prezident Pavel míří do Brugg. Německo oslaví 33 let od svého znovusjednocení

Prezident Petr Pavel navštíví Bruggy. foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se třetí ročník konference Jádro 2023, věnované jaderné energetice. Hlavními tématy budou dostavba jaderných zdrojů v ČR a účast českých firem na rekonstrukci jaderné infrastruktury na Ukrajině, výstavba malých modulárních reaktorů (SMR) a další.

Soud pokračuje v projednávání případu majitele bezpečnostní agentury Alkom, který se podle obžaloby pokusil uplácet manažery České pošty.

Proběhne jednání předsedy Senátu Miloše Vystrčila s ministrem zemědělství Markem Výborným a zástupci českých zemědělských organizací.

Ministerstvo zdravotnictví představí strategii očkování, zejména proti chřipce a covidu-19. Zúčastní se mj. ministr zdravotnictví Vlastimil Válek a jeho náměstek Josef Pavlovic.

Český prezident Petr Pavel navštíví Bruggy a vystoupí v institutu evropských studií College of Europe, kde přednese projev a zahájí nový akademický rok. Patronkou letošního ročníku je bývalá ministryně zahraničí USA s československými kořeny Madeleine Albrightová. Prezident se rovněž setká s českými studenty a absolventy školy a s Federicou Mogheriniovou, která je rektorkou College of Europe.

Druhým dnem pokračuje plenární schůze Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Německo oslaví 33 let od svého znovusjednocení. Vláda se hlavních oslav zúčastní v severoněmeckém Hamburku.

Ve Stockholmu bude oznámen držitel Nobelovy ceny za fyziku.

Pokračuje soudní proces ve věci občanskoprávní žaloby státu New York proti americkému exprezidentovi Donaldu Trumpovi, jeho třem dospělým dětem a jejich podnikům. Žaloba je viní z množství „nepravdivých a zavádějících“ hlášení bankám a pojišťovnám ohledně jejich majetků.

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, stane před soudem ve státě Delaware. Čelí obvinění z nelegálního držení zbraní.

Proběhne prezentace nové zlaté mince ČNB v hodnotě 5000 Kč věnované městu Hradec Králové.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...