Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Padnou nové rozsudky v kauze Key Investments, draží se poničená Krejčířova vila a svět si připomene Hirošimu

  5:00
PRAHA - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Spor o požár u Krejčíře. foto:  Dan Materna, MAFRA

Chcete novou haciendu? A ne ledajakou? Ve čtvrtek proběhne další pokus o vydražení vily odsouzeného a uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Nemovitost v Černošicích si nese sebou do aukce cenovku 21,1 milionu korun, což je přibližně o sedm milionů méně než minule. Jde o již několikátý aukční pokus od roku 2016, přičemž loni poškodil stavení rozsáhlý požár. 

Kauza investiční společnosti Key Investments spěje k dalšímu rozuzlení. Před soudem si vyslechnou nový rozsudek bývalí členové představenstva. Ti měli způsobit škodu v řádu stamilionů. Původně si měli odsedět manažeři Daniela Brzkovská, Klára Fenstererová a Alena Šťastná tři až pět let, odvolací senát byl ale proti. Kauzu vrátil k doplnění dokazování.  

V Polsku se oficiálně dočkají staronového prezidenta. Po nedávném vítězství ve volbách složí slib konzervativní prezident Andrzej Duda. Ujme se tak svého druhého mandátu. Přihlížející dav poslanců a senátorů bude ovšem oproti běžným zvykům prořídlý, nedostaví se totiž někteří z největšího opozičního uskupení Občanská koalice. Argumentují tím, že volby nebyly svobodné a spravedlivé. 

Bělorusko je v očekávání. Před nedělními volbami vyjde do ulic v Minsku opozice, která uspořádá velký mítink. 

Svět si připomene 75 let od svržení atomové bomby na Hirošimu, která spustila řetězec událostí vedoucí ke konci druhé světové války.  

Rozhodne se o nastavení úrokových sazeb. Změní se, nezmění? Ekonomové odhadují, že zůstane vše při starém. Téhož názoru jsou v otázce nové makroekonomické prognózy, kterou ČNB taktéž zveřejní. 

Vystoupením francouzského varhaníka Davida Cassana započne 25. ročník Mezinárodního varhanního festivalu. Titulární hudebník protestantského kostela Oratoře Louvre v Paříži nabídne díla francouzských skladatelů Césara Francka, Louise Vierna, Jehana Alaina a Johanna Sebastiana Bacha. Akce potrvá do 24. září. 

Dopoledne proběhne poslední rozloučení s oblíbeným hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou, který se dožil věku 95 let. K poslednímu rozloučení dojde v pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně. 

Jak to dopadne s fotbalovou Opavou? ptají se mnozí fanoušci. Disciplinární komise LFA rozhodne o tom, zda-li slezský klub nějakým způsobem nedodržel opatření proti šíření koronaviru. Kvůli nákaze došlo ke zrušení nadstavbové skupiny o záchranu a nikdo nesestoupil. Fotbalový orgán přezkoumá, jestli nedošlo ze strany oddílu k narušení regulérnosti soutěže. Pakliže dojde k závěru, že ano, hrozí Opavě tvrdé postihy.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat