Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina -2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Padnou nové rozsudky v kauze Key Investments, draží se poničená Krejčířova vila a svět si připomene Hirošimu

Spor o požár u Krejčíře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spor o požár u Krejčíře. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Chcete novou haciendu? A ne ledajakou? Ve čtvrtek proběhne další pokus o vydražení vily odsouzeného a uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Nemovitost v Černošicích si nese sebou do aukce cenovku 21,1 milionu korun, což je přibližně o sedm milionů méně než minule. Jde o již několikátý aukční pokus od roku 2016, přičemž loni poškodil stavení rozsáhlý požár. 

Kauza investiční společnosti Key Investments spěje k dalšímu rozuzlení. Před soudem si vyslechnou nový rozsudek bývalí členové představenstva. Ti měli způsobit škodu v řádu stamilionů. Původně si měli odsedět manažeři Daniela Brzkovská, Klára Fenstererová a Alena Šťastná tři až pět let, odvolací senát byl ale proti. Kauzu vrátil k doplnění dokazování.  

V Polsku se oficiálně dočkají staronového prezidenta. Po nedávném vítězství ve volbách složí slib konzervativní prezident Andrzej Duda. Ujme se tak svého druhého mandátu. Přihlížející dav poslanců a senátorů bude ovšem oproti běžným zvykům prořídlý, nedostaví se totiž někteří z největšího opozičního uskupení Občanská koalice. Argumentují tím, že volby nebyly svobodné a spravedlivé. 

Bělorusko je v očekávání. Před nedělními volbami vyjde do ulic v Minsku opozice, která uspořádá velký mítink. 

Svět si připomene 75 let od svržení atomové bomby na Hirošimu, která spustila řetězec událostí vedoucí ke konci druhé světové války.  

Rozhodne se o nastavení úrokových sazeb. Změní se, nezmění? Ekonomové odhadují, že zůstane vše při starém. Téhož názoru jsou v otázce nové makroekonomické prognózy, kterou ČNB taktéž zveřejní. 

Vystoupením francouzského varhaníka Davida Cassana započne 25. ročník Mezinárodního varhanního festivalu. Titulární hudebník protestantského kostela Oratoře Louvre v Paříži nabídne díla francouzských skladatelů Césara Francka, Louise Vierna, Jehana Alaina a Johanna Sebastiana Bacha. Akce potrvá do 24. září. 

Dopoledne proběhne poslední rozloučení s oblíbeným hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou, který se dožil věku 95 let. K poslednímu rozloučení dojde v pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně. 

Jak to dopadne s fotbalovou Opavou? ptají se mnozí fanoušci. Disciplinární komise LFA rozhodne o tom, zda-li slezský klub nějakým způsobem nedodržel opatření proti šíření koronaviru. Kvůli nákaze došlo ke zrušení nadstavbové skupiny o záchranu a nikdo nesestoupil. Fotbalový orgán přezkoumá, jestli nedošlo ze strany oddílu k narušení regulérnosti soutěže. Pakliže dojde k závěru, že ano, hrozí Opavě tvrdé postihy.

,

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

Na pornu od šesti let. Českým dětem hrozí setkání s predátory i závislost

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Třiadvacetiletý Kryštof H. nikdy neměl delší vztah, známosti vždy záhy ztroskotaly. „Nakonec jsem u psychologa zjistil,...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

SOUTĚŽ: Rozdáváme 10 batolecích mlék Hami od ukončeného 24. měsíce
SOUTĚŽ: Rozdáváme 10 batolecích mlék Hami od ukončeného 24. měsíce

Zapojte se do soutěže! Vyhrajte pro svého malého gurmána jedno z 10 balení lahodného batolecího mléka Hami od ukončeného 24. měsíce.