Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Padnou nové rozsudky v kauze Key Investments, draží se poničená Krejčířova vila a svět si připomene Hirošimu

Události

  5:00
PRAHA - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Spor o požár u Krejčíře. foto:  Dan Materna, MAFRA

Chcete novou haciendu? A ne ledajakou? Ve čtvrtek proběhne další pokus o vydražení vily odsouzeného a uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Nemovitost v Černošicích si nese sebou do aukce cenovku 21,1 milionu korun, což je přibližně o sedm milionů méně než minule. Jde o již několikátý aukční pokus od roku 2016, přičemž loni poškodil stavení rozsáhlý požár. 

Svět rozplétá záhadu zničené metropole. Mluví se o svářeči i ruské lodi, kterou opustila posádka

Kauza investiční společnosti Key Investments spěje k dalšímu rozuzlení. Před soudem si vyslechnou nový rozsudek bývalí členové představenstva. Ti měli způsobit škodu v řádu stamilionů. Původně si měli odsedět manažeři Daniela Brzkovská, Klára Fenstererová a Alena Šťastná tři až pět let, odvolací senát byl ale proti. Kauzu vrátil k doplnění dokazování.  

V Polsku se oficiálně dočkají staronového prezidenta. Po nedávném vítězství ve volbách složí slib konzervativní prezident Andrzej Duda. Ujme se tak svého druhého mandátu. Přihlížející dav poslanců a senátorů bude ovšem oproti běžným zvykům prořídlý, nedostaví se totiž někteří z největšího opozičního uskupení Občanská koalice. Argumentují tím, že volby nebyly svobodné a spravedlivé. 

Bělorusko je v očekávání. Před nedělními volbami vyjde do ulic v Minsku opozice, která uspořádá velký mítink. 

Svět si připomene 75 let od svržení atomové bomby na Hirošimu, která spustila řetězec událostí vedoucí ke konci druhé světové války.  

Rozhodne se o nastavení úrokových sazeb. Změní se, nezmění? Ekonomové odhadují, že zůstane vše při starém. Téhož názoru jsou v otázce nové makroekonomické prognózy, kterou ČNB taktéž zveřejní. 

Vystoupením francouzského varhaníka Davida Cassana započne 25. ročník Mezinárodního varhanního festivalu. Titulární hudebník protestantského kostela Oratoře Louvre v Paříži nabídne díla francouzských skladatelů Césara Francka, Louise Vierna, Jehana Alaina a Johanna Sebastiana Bacha. Akce potrvá do 24. září. 

Dopoledne proběhne poslední rozloučení s oblíbeným hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou, který se dožil věku 95 let. K poslednímu rozloučení dojde v pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně. 

Jak to dopadne s fotbalovou Opavou? ptají se mnozí fanoušci. Disciplinární komise LFA rozhodne o tom, zda-li slezský klub nějakým způsobem nedodržel opatření proti šíření koronaviru. Kvůli nákaze došlo ke zrušení nadstavbové skupiny o záchranu a nikdo nesestoupil. Fotbalový orgán přezkoumá, jestli nedošlo ze strany oddílu k narušení regulérnosti soutěže. Pakliže dojde k závěru, že ano, hrozí Opavě tvrdé postihy.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...