20. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pokračují zmatky kolem sestavování vlády a jak se vyvíjí brexit?

Andrej Babiš a Jan Hamáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš a Jan Hamáček | foto: ČTK

PRAHA Ani úterý nepřineslo zásadní posun ve sporu, zda bude ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), kterého odmítají komunisté a prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) o záležitosti jednal ještě večer s šéfy ČSSD Janem Hamáčkem a KSČM Vojtěchem Filipem.

Babiš počká. Premiér Andrej Babiš (ANO) podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa počká s oznámením jmen nových ministrů na jednání prezidenta Miloše Zemana s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem (ČSSD).

Vzduch do žíly? Soud projedná odvolání v případu ošetřovatelky Lenky Waclawiecové, která čelí obžalobě z pokusu o vraždu pacientky. Podle obžaloby vstříkla osmaosmdesátileté ženě do žíly vzduch, ta o několik hodin později zemřela z jiného důvodu. Krajský soud v Praze ošetřovatelce nepravomocně uložil čtyři roky vězení.

Kauza Agrotec. Městský soud v Praze bude pokračovat v projednávání případu zmanipulovaných zakázek České pošty, v němž figuruje firma Agrotec spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Pravidelné jednání Evropské komise. Na programu diskuse o podpůrném programu pro Řecko, který by měl po očekávaném kladném rozhodnutí euroskupiny později tento týden být ukončen v srpnu. Komise se také bude před summitem EU zabývat návrhy na reformu hospodářské a měnové unie. Hlavní vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier seznámí komisaře se stavem jednání s Británií o jejím odchodu z bloku.

Monetovo nádraží za třičtvrtě miliardy? Aukční síň Christie’s bude dražit obrazy impresionistů a díla moderního umění, mimo jiné obraz Claudea Moneta ze série zachycující nádraží Saint-Lazare, cena se odhaduje na 22 až 28 milionů liber (647 až 823 milionů korun).

Denní příval fotbalu. Mistrovství světa pokračuje zápasem skupiny A: 17:00 Uruguay - Saúdská Arábie a dvěma zápasy skupiny B: 14:00 Portugalsko - Maroko a 20:00 Írán - Španělsko.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz