Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Začaly namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem, dozvíme se laureáta Nobelovy ceny za chemii

Policisté kontrolují hranice se Slovenskem. (30. září 2022) foto: Policie ČR- KŘP Jihomoravského kraje

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Česká republika zavádí kvůli růstu počtu migrantů namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem. Kontroly Česko plánuje zatím do 13. října, jejich případné prodloužení bude záležet na aktuální situaci.

Pokračuje hlavní líčení v případu ženy, která se podle obžaloby pokusila v lednu v Nučicích u Prahy zavraždit svého manžela. Hrozí jí až dvacetileté vězení.

Obvodní soud pro Prahu 1 bude řešit otázku, zda se mohou další žalobci připojit k žalobě dědiců právníka Zdeňka Altera se SOCDEM. Altnerovi potomci se v hlavní větvi sporu domáhají po straně stamilionů korun za vyhranou při o Lidový dům.

Briefing prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky k nezákonné a kriminální činnosti organizované skupiny, kdy bývalé vedení Národní sportovní agentury a na něj napojená organizovaná skupina v čele s žurnalistou veřejnoprávní instituce (ČRo) vědomě lživě, opakovaně napadli Český tenisový svaz a jeho představitele.

On-line prezentace Evropského účetního dvora (EÚD) na téma Příjmy, výdaje a dluh Evropské unie: výroční zpráva auditorů EU. Poté od 11:30 on-line tisková prezentace člena EÚD za ČR Jana Gregora, který bude diskutovat o dopadech zjištěných skutečností na budoucnost financí EU z hlediska ČR.

V Británii budou opět stávkovat strojvedoucí, stávku plánují rovněž pracovníci londýnského metra.

Bulharský premiér Nikolaj Denkov na návštěvě Německa, kde se setká s kancléřem Olafem Scholzem.

Schůze slovenské vlády. Očekává se, že úřednický kabinet přijme reakci na rozhodnutí České republiky a Polska o zavedení kontrol na hranicích se Slovenskem.

Vatikán zveřejní nový papežův dokument, apoštolskou exhortaci o klimatu nazvanou Laudate Deum.

Autoři: ,