Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

ČEPS by mohl podepsat smlouvu na koupi firmy Net4Gas. Končí Evropská konference předsedů parlamentů

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

ČEPS by mohl podepsat smlouvu na koupi firmy NET4GAS Holdings, která v Česku provozuje rozsáhlý systém plynovodů a předávacích stanic.

Z Prahy a Brna vyrazí na Slovensko „volební vlak“, zdarma doveze Slováky žijící v Česku, především studenty, na Slovensko k volbám. Z Prahy by měl vyrazit chvíli před polednem, z Brna po 19:00. Plán je přepravit zhruba 1 400 lidí.

Připomínkové setkání u příležitosti 85. výročí podpisu mnichovské dohody. Akci zahájí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), projevy pronesou emeritní předsedové Senátu Petr Pithart a Přemysl Sobotka.

V Irsku končí Evropská konference předsedů parlamentů, za ČR předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Statistický úřad Eurostat zveřejní rychlý odhad zářijového vývoje míry inflace v eurozóně. Ekonomové očekávají zmírnění inflace ze srpnové hodnoty 5,2 procenta zhruba na 4,5 procenta.

Začíná letecké cvičení NATO Tiger Meet, kterého se zúčastní i pět českých letounů JAS-39C Gripen z 21. základny taktického letectva Čáslav.

Španělští poslanci budou ve druhém kole hlasovat o důvěře Albertovi Núňezovi Feijóovi, šéfovi lidovců, kteří v červenci vyhráli volby; důvěru zřejmě nezíská.

Autoři: ,