Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Poslanci patrně dokončí úvodní debatu o sporné reformě penzí. Prezident Pavel přijme hokejové mistry světa

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Praze začíná dvoudenní neformální setkání ministrů zahraničí států Severoatlantické aliance. Hlavním tématem akce, která bude přípravou na červencový alianční summit ve Washingtonu, by měla být válka na Ukrajině.

Prezident Petr Pavel udělí Řád TGM III. třídy generálnímu tajemníkovi NATO Jensi Stoltenbergovi.

Poslanci patrně dokončí úvodní debatu o sporné vládní reformě penzí. K završení prvního čtení důchodové novely jim nestačily dva předchozí dny. Sněmovna se předlohou zabývala zatím 23 hodin čistého času.

Ve Zlíně startuje filmový festival pro děti a mládež. Letošní 64. ročník nabídne 289 filmových projekcí na 14 místech ve městě.

Prezident Petr Pavel, ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) se setkají s americkým ministrem zahraniční Antonym Blinkenem.

V Praze začíná Veletrh vědy.

Jednání zástupců lékařů a zdravotnických odborů s ministerstvem zdravotnictví nad návrhem zákona o odměňování ve zdravotnictví.

V Bruselu proběhne jednání ministrů EU zodpovědných za oblast energetiky. Českou republiku bude zastupovat ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. ČR chce jednat o poplatcích za skladování plynu v Německu.

Britský král Karel III. rozpustí parlament před parlamentními volbami 4. července.

Slovinská vláda má rozhodnout o uznání palestinského státu. Návrh pak předloží parlamentu, který by o něm měl hlasovat příští týden.

Dolní komora španělského parlamentu bude hlasovat o zákonu o amnestii pro činy související se snahami o nezávislost Katalánska; očekává se, že přehlasuje veto horní komory a definitivně ho schválí.

Prezident Petr Pavel přijme českou hokejovou reprezentaci, která získala zlaté medaile na mistrovství světa.

Autoři: ,