Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tropický pátek v Česku, uzavření poboček pošty a první mozková banka

V teplém počasí se chodí k lidé osvěžit k městským mlžítkům. Nechybí mezi nimi ani děti. foto: Petr LundákMAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Na většině území Česka mají odpolední teploty překračovat 31 stupňů, v Plzeňském a Ústeckém kraji místy i 34 stupňů.

Všechny pobočky České pošty budou od 19:00 do pondělí zavřené, důvodem je provozní údržba datových center společnosti.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejní tzv. mapu cestovatele.

Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci by měli schvalovat mj. novelu mysliveckého zákona, zavedení pětitýdenní dovolené a ústavní předlohy o právu bránit se zbraní a o zavedení klouzavého mandátu.

Ministerstvo zemědělství pořádá Den zemědělství a potravinářství. V Národním zemědělském muzeu v Praze proběhne zábavný program nejen pro děti. Součástí akce bude pravidelný páteční farmářský trh, který nabízí lokální potraviny i prezentaci projektu Ryba na talíři.

V 10.00 se uskuteční v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze pietní vzpomínka při příležitosti 79. výročí útoku na Reinharda Heydricha a boje čs. parašutistů. Zúčastní se jí náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Do provozu bude po rekonstrukci opět uvedena úpravna vody v Podolí.

Ve 14:30 proběhne slavnostní otevření první mozkové banky (BrainBank) v ČR. Ve spolupráci mezi Neurologickou klinikou a Ústavem patologie a molekulární medicíny ve Fakultní Thomayerově nemocnici vzniklo pracoviště, které bude významné pro zlepšování diagnózy neurodegenerativních onemocnění a demencí.

Bývalý prezident Václav Klaus oslaví 80. narozeniny, které připadají na 19. června.

Začíná výstava sukulentů Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty a cykasy. Potrvá do 11. července.

Britský soud oznámí výši trestu pro bývalého prvního tanečníka Anglického národního baletu Yat-Sena Changa odsouzeného za znásilnění a sexuálního útoku na čtyři studentky, na které měl dohlížet.

Ministři financí zemí Evropské unie budou debatovat o možném snižování DPH a dalších daňových otázkách. Evropská komise jim představí postup schvalování národních plánů obnovy, na jejichž základě budou státy čerpat peníze z mimořádného pandemického fondu obnovy.

Německá kancléřka Angela Merkelová přijme francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Během společné večeře budou jednat o evropských tématech, spolupráci a nadcházejícím summitu Evropské unie.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat