Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Vláda bude čelit hlasování o nedůvěře, fotbal si zvolí nové vedení a hokejisty čeká čtvrtfinále

Ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš na zasedání sněmovny. foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Třetímu pokusu o vyslovení nedůvěry bude ve sněmovně čelit menšinová vláda ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše. Zhruba čtyři měsíce před volbami rozhodne o výsledku postoj KSČM. Komunisté plánují tiskovou konferenci k hlasování v 8:40 po jednání klubu. Bez nich či pomoci vládních poslanců opoziční iniciativa potřebných 101 hlasů nesežene. Opozice hlasování zdůvodňuje střetem zájmů premiéra či nezvládnutou koronavirovou pandemií.

Státní ústav pro kontrolu léčiv by měl zveřejnit na svém webu přehled podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu-19.

Fotbalová asociace ČR si na valné hromadě po necelých čtyřech letech zvolí nové vedení v čele s předsedou. Na nejvyšší post po končícím Martinu Malíkovi kandidují dva uchazeči, bývalý úspěšný reprezentant Karel Poborský a dlouholetý funkcionář Petr Fousek. Volby nemají jasného favorita a očekává se vyrovnaný souboj. Delegáti rozhodnou také o zbylých 11 místech ve výkonném výboru.

Před českými hokejisty je další pokus o ukončení dlouhého čekání na medaili z mistrovství světa. Ve čtvrtfinále v Rize se utkají s obhájci zlata z roku 2019 Finy. Národní tým slavil zisk cenného kovu naposledy před devíti lety, kdy vybojoval bronz. Zápas začne v 19:15 SELČ.

Soudní dvůr Evropské unie rozhodne o žalobě Maďarska proti Evropskému parlamentu. Europoslanci v roce 2018 vyzvali členské státy, aby zahájili řízení kvůli obavám z porušování evropských hodnot maďarskou vládou.

Krajský soud Brno vyhlásí rozhodnutí v případu Radka Březiny a spol. Obžaloba je viní z ovlivňování svědků v lihové kauze. Obžalováno je devět lidí.

V 10:00 začne v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze 1 poslední rozloučení se socioložkou a signatářkou Charty 77 Jiřinou Šiklovou. Rozloučení bude pro rodinu a přátele. Zúčastní se mj. předseda Senátu Miloš Vystrčil.

V Obecním domě se uskuteční závěrečný koncert mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Sólistou bude tenorista Petr Nekoranec za doprovodu České filharmonie a pod taktovkou Marka Wiggleswortha. V jeho podání zazní písňový cyklus Les Illuminations. Možnost bezplatného sledování na webových stránkách festivalu.

Autor: