Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Začíná soud s Weinsteinem, obviněným ze sexuálního násilí. V Praze se rozšiřují parkovací zóny

Události

  5:00
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Harvey Weinstein foto: AP Photo

Výběrem poroty začne dnes odpoledne (SEČ) v New Yorku proces s americkým filmovým producentem Harveym Weinsteinem, který je obviněný ze sexuálního násilí. Soud s Weinsteinem měl začít již loni v září, na letošní leden byl odložen kvůli přidání nových obvinění. Newyorský prokurátor Cyrus Vance již dříve Weinsteina obvinil ze sexuálního napadení dvou žen, kterých se podle obžaloby dopustil v letech 2006 a 2013. Prokuratura loni v srpnu uvedla, že se svým krokem snaží zajistit, aby proti Weinsteinovi mohla svědčit i třetí údajná poškozená, herečka Annabella Sciorraová, která tvrdí, že ji producent znásilnil v roce 1993.

V Íránu pokračují pietní akce po smrti vlivného generála Kásema Solejmáního, který spolu s dalšími devíti lidmi zemřel v pátek při americkém atentátu v Iráku.

Vedení Labouristické strany zřejmě rozhodne o harmonogramu volby nového lídra, který po neúspěchu v prosincových volbách v čele labouristů vystřídá Jeremyho Corbyna.

Francouzská vláda zasedne poprvé po vánočních prázdninách - na úvod klíčového týdne, kdy má začít další kolo jednání s odbory kvůli reformě důchodů a kdy se čekají další stávky a demonstrace.

V hlavním městě se rozšíří parkovací zóny. Nově dnes přibudou v Praze 9, kde začnou fungovat vůbec poprvé. Nebudou na celém území městské části, ale pouze na vybraných místech, a to zhruba od ulice Na Rozcestí po Poštovskou.

Do Vltavy pod Karlovým mostem dnes tradičně skočí otužilci, kteří se zúčastní Tříkrálové plavby.

Na programu dnešní schůze české vlády je mimo jiné návrh novely zákona o užívání státních symbolů, návrh novely zákona o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních, poslanecký návrh zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost ČR či jmenování členů komise pro výběr nového ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat