Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Zeman přijme bulharského prezidenta, Prahu navštíví Cichanouská a Zelenskyj promluví ke Slovákům

Bulharský prezident Rumen Radev foto: Marko DjuricaReuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ministr financí Zbyněk Stanjura a jeho předchůdkyně Alena Schillerová budou jednat o tom, že by elektronická evidence tržeb, kterou chce vláda zrušit, zůstala jako dobrovolná možnost.

Prezident Miloš Zeman se setká s bulharským prezidentem Rumenem Radevem.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by mohli projednat ve druhém čtení zákaz některých jednorázových plastových výrobků a věnovat se předlohám v úvodním kole. Od 18:00 jsou na programu vládní strategické priority pro řešení uprchlické vlny z Ukrajiny po ruské invazi.

Prahu navštíví vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská. Přijede na pozvání předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové. Večer vystoupí v pražském programu Evropských dialogů Václava Havla v debatě nazvané Informace a demokracie.

Mezinárodní hudební festival Americké jaro zahájí klavírista a skladatel Uri Caine s Moravskou filharmonií Olomouc a dirigentem Davidem Robertem Colemanem. Následovat bude 12 koncertů v Praze i regionech.

Akademie věd otevře několik let opravovaný zámek v Třešti. V zámku je hotel, restaurace i konferenční sál. Rekonstrukce stála 240 milionů korun.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prostřednictvím videohovoru promluví k poslancům slovenského parlamentu.

Valné shromáždění OSN rozhodne o tom, kdo nahradí Rusko v Radě OSN pro lidská práva. Zájem o post projevilo Česko.

V Londýně proběhne tradiční zahájení nového zasedacího období britského parlamentu. Královna Alžběta II. přednese program vlády na další období.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat