Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman jmenuje Mlsnu šéfem antimonopolního úřadu, Petřínská rozhledna zazáří jako dík zdravotníkům

Petřínská rozhledna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petřínská rozhledna | foto: MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Mlsna ve funkci nahradí Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda.

Dnes končí akce Světlo lékařům, kdy se postupně ve všech krajích na budovách nemocnic rozsvítil symbol srdce a baterie, jako výraz vděku a signál podpory. Akce začala 24. listopadu.

Při příležitosti charitativní akce Dárcovské úterý a jako poděkování zdravotníkům bude dnes nasvícena Petřínská rozhledna v Praze.

U Obvodního soudu pro Prahu 1 proběhne jednání v případu bývalých příslušníků StB, kteří podle obžaloby na přelomu 70. a 80. let v rámci takzvané akce Asanace šikanovali a nutili k emigraci chartisty a lidi nepohodlné komunistickému režimu.

Obvodní soud pro Prahu 2 se bude znovu zabývat případem bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky viněného z toho, že použil dárkové poukazy zaplacené státní agenturou CzechTourism pro své soukromé účely nebo je rozdal známým.

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) dnes vystoupí na tiskové konferenci k zahájení prodeje elektronické dálniční známky.

Dnes také začíná řádná prosincová schůze sněmovny. Poslanci opětovně projednají předlohy vrácené Senátem, mimo jiné novou odpadovou legislativu a novelu proti suchu. Sněmovní hospodářský výbor pak posoudí na neveřejné schůzi pozměňovací návrhy k předloze, která se týká výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

V 20:00 končí on-line aukce uměleckých děl ve prospěch projektu Paměť národa, na které bylo možné pořídit si díla významných českých autorů napříč generacemi, například Tomáše Císařovského, Jiřího Suzanského, Krištofa Kintery a dalších. Pořádá společnost Post Bellum k výročí 17. listopadu.

Představitelé Evropské unie, členských států a farmaceutických firem budou na Evropském zdravotnickém summitu v Bruselu hovořit mimo jiné o výrobě a distribuci vakcín proti covidu-19.

Vzhledem k vývoji koronavirové pandemie bude v dalších zemích docházet k úpravám preventivních opatření. V Irsku se uvolňují restrikce a otevřou se obchody, kadeřnictví, tělocvičny, muzea či hotely. V Belgii se otevírají obchody. Poslanci dolní komory britského parlamentu pak budou hlasovat o zavedení třístupňového systému pro Anglii, který má nahradit plošná opatření.

Dnes rovněž končí lhůta, dokdy má Arménie podle dohody o ukončení bojů v Náhorním Karabachu předat Ázerbájdžánu lačinský okres, přes který vede koridor spojující Arménii s Náhorním Karabachem.

,

PŘEHLEDNĚ: Zdraží energie, potraviny i auta. Hypotéky zůstanou levné

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdo čekal, že pandemie koronaviru by mohla podstatně srazit ceny, ten se mýlil. Naopak. Na růst cen se musejí Češi...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Mimořádně nadané děti vybočují, a to lidem vadí, říká místopředseda Mensy

Tomáš Blumenstein je místopředsedou české Mensy (sdružení nadprůměrně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Místo abychom si mimořádně intelektově nadané děti hýčkali, narážejí spíš na překážky. Většinou jsou totiž jiné....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!