Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Zeman přivítá na Hradě vzácnou návštěvu, v Praze chtějí omezit popíjení alkoholu a hokejisté hrají čtvrtfinále

Matěj Blümel, David Krejčí a David Pastrňák na tréninku české reprezentace. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Zastupitelé v Praze projednají alkohol na veřejnosti nebo Koněva. Vychází to z programu, v němž nechybí body týkající se nové vyhlášky omezující veřejné pití alkoholických nápojů a odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálovi. Dále chystají věnovat stanovení počtu členů zastupitelstva v příštím volebním období, nákupu bytů od Prahy 3 nebo vyhlášení soutěže na revitalizaci Vrchlického sadů. Klub Prahy Sobě plánuje předložit balík opatření na podporu lidí postižených inflací.

Prezident Miloš Zeman bude v Lánech jednat se švýcarským protějškem Ignaziem Cassisem. Proberou vztahy mezi Švýcarskem a Evropskou unií i zhodnotí česko-švýcarské bilaterální vztahy. Cassis, který je zároveň ministrem zahraničních věcí, se setká i s šéfem české diplomacie Janem Lipavským (Piráti).

Hokejisté nastoupí na mistrovství světa ve Finsku ve čtvrtfinále proti Německu, vítěz duelu si zahraje v dalších dnech o medaile. Zápas v Helsinkách začne v 15:20 SELČ.

Rada bezpečnosti OSN bude rozhodovat o přísnějších sankcích proti KLDR. Návrh předložily USA po středečních severokorejských raketových testech. Ten počítá s omezením dovozu a vývozu do této asijské země.

Tři venkovní výstavy v Praze připomenou páteční 80. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Spolu s informacemi o největší akci domácího protinacistického odboje v Evropě výstavy ukážou také osudy obyvatel Prahy, kteří československým výsadkářům vyslaným z Londýna pomáhali, a předvedou práce a výrobky dětí a studentů k tématu operace Anthropoid.

Startuje 62. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež, který se jako tradičně koná ve Zlíně. Potrvá do 1. června, který je mezinárodním dnem dětí, a nabídne 276 snímků ze 49 zemí světa. Jde o největší a nejstarší akci svého druhu na světě. Cenu Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež letos dostanou herci Pavel Zedníček a Karel Heřmánek. Významná událost také připomene osobnosti spojené se Zlínem, který letos slaví 700 let.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat