Brno zůstává v lize bez prohry

OSTRAVA Letošní ligovou neprůstřelnost Brna ukončili fotbalisté Baníku Ostrava. Včerejší vzájemná konfrontace moravských týmů však i přesto skončila smírně 1:1. Brňané tak zůstávají stále neporaženi. Baník za brněnským skalpem vykročil rázně. Proměnil hned první příležitost, kterou narýsoval Lukeš přetaženým centrem na vzdálenější tyč Ličkovi, a ten se z voleje nemýlil. Bureš poprvé po 364 minutách inkasoval. Domácí byli i nadále při chuti. Soupeře přehrávali kombinačně ve středu pole i rychlejším přechodem do útoku, ale další slibné možnosti nedotáhli.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Domácí byli lepší v prvním, my ve druhém,“ charakterizoval utkání brněnský trenér Miroslav Beránek. Těžiště hry se s přibývajícími minutami přibližovalo k ostravské brance. Domácím zatrnulo v 55. minutě. Střídající Dalmo hlavičkoval ze záklonu těsně vedle, Ostrava však v souboji ztratila zraněného gólmana Bučka, jehož musel vystřídat Beránek.

To už udávali rytmus hry hosté. Vyrovnání jim přivála kombinace dvou střídajících hráčů a mistrovský tah kouče Beránka. Před rohovým kopem poslal do hry Polácha a po rozehrávce nakrátko jeho nadýchaný centr do sítě usměrnil hlavou Dalmo. „Naše hra se po prostřídání zlepšila. Nechtěli jsme se ale spokojit s bodem. Měli jsme několik šancí, které jsme nezhodnotili. Remíza je vzhledem k vývoji spravedlivá,“ konstatoval Beránek.

Baník Ostrava 1 1. FC Brno 1

Branky: 4. Lička - 73. Dalmo. Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Dobrovolný. ŽK: Dalmo, Križko. Diváci: 8733. Poločas: 1:0. Ostrava: Buček (57. Baránek) - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tomašák - Řezník -Varadi (73. Strnad), Lukeš, Lička, Mičola (82. Kraut) - Zeher. Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Léo (90. Smutný), Dostálek (72. Polách), Mareček, Lira (46. Dalmo) - Došek, Rabušic.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...