Bronzové medaile hřejí Švédy

Domácí Německo prohrálo 1:3 a nakonec zůstalo pod stupni vítězů

KOLÍN NAD RÝNEM Hokejisté Švédska získali na mistrovství světa v Německu bronzové medaile.

V nedělním duelu o třetí příčku v Kolíně nad Rýnem porazili Seveřané domácí tým 3:1 a obhájili tak své umístění z loňského šampionátu ve Švýcarsku. Dvě branky vítězů zaznamenal útočník Jonas Andersson, jenž se zároveň ve 44. minutě postaral o vítěznou trefu.

Duel týmů, které musely vstřebat zklamání ze semifinálových porážek, začali Švédové poněkud ospale, ale přesto šli už na konci třetí minuty do vedení.

Endrase v německé brance prostřelil Pääjärvi-Svensson. V krátkém sledu pak přišly dvě obrovské šance domácích: na Gustavssona uháněl v sólovém úniku nejprve Wolf a po něm i Schütz, ale oba na švédském gólmanovi ztroskotali.

Švédové sice vyhráli první třetinu vysoko 16:4 na střely, ale do kabin si odnesli pouze jednobrankový náskok.

Vyrovnali, a pak už nic V průběhu druhé části šancí výrazně ubylo. Ve 33. minutě dorážel před brankovištěm Bäckman, jenže tečovaný puk přelétl obloučkem branku. Na začátku 37. minuty ale vyrazili Němci v přečíslení do rychlého brejku, který zakončil střelou Barta, sám se vzápětí mezi dezorientovanými Švédy dostal i k dorážce a vyrovnal na 1:1. Ještě před přestávkou se dostal do velké šance Persson, ale Endras byl připravený a vyrazil puk betonem.

Na úvod třetího dějství hráli Seveřané teprve druhou přesilovku celého zápasu, shodou okolností znovu za zdržování hry, ale pozorně bránící Němci se bez větších potíží ubránili. V končící 44. minutě však zaskočil Endrase střelou mezi betony z velkého úhlu Andersson a vrátil vedení na stranu Švédska.

Němci nerezignovali a znovu se pokoušeli o vyrovnání, ale naráželi na brankáře Gustavssona. V samém závěru sáhli trenéři domácího týmu ke hře bez brankáře, ale puk vyhozený z obranného pásma Švédů dojel Andersson a svou druhou trefou definitivně rozhodl o držitelích bronzových medailí.