Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Australská vláda vyšetřuje Volkswagen. Auta ztrácejí výkon

Ekonomika

  7:00
SYDNEY - Australská vláda vyšetřuje zprávy o problémech se ztrátou výkonu motoru v automobilech, jejichž výrobcem je německý koncern Volkswagen. Uvedlo to australské ministerstvo infrastruktury a dopravy. Agentura Reuters uvedla, že vyšetřování souvisí s nehodou, při které v roce 2011 zahynula řidička modelu Volkswagen Golf.

Výroba volkswagenů foto: Reuters

"Vyšetřujeme nedávné zprávy o bezpečnostních obavách, které se týkají vozů Volkswagen. Chceme zjistit, zda jsou zde systémové bezpečnostní problémy," uvedlo ministerstvo.

Zpráva o vyšetřování přichází jen několik týdnů poté, co Volkswagen v Japonsku svolal do servisů zhruba 91.000 vozů, kterým bude nutné opravit případné problémy s převodovkou. Tyto nedostatky mohou vést k nechtěnému zpomalení, či naopak zrychlení vozidel.

Volkswagen, jehož součástí je i česká automobilka Škoda Auto, je největším výrobcem aut v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát i největším výrobcem automobilů na světě, a porazit tak japonskou Toyotu a americký General Motors. Volkswagen loni zvýšil celosvětový prodej o 11 procent na rekordních 9,07 milionu vozů.

Autoři: ,