11. února 2015 6:16 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Audi v lednu prodalo rekordní počet aut, překonalo Mercedes

Výrobce automobilů Audi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výrobce automobilů Audi. | foto: Reuters

BERLÍN Německý výrobce luxusních automobilů Audi v lednu zvýšil prodej meziročně o více než desetinu na rekordních zhruba 137 700 vozů. Oznámila to firma. K solidnímu výsledku jí pomohla poptávka po jejích vozech v Číně, Spojených státech a na domácím trhu v Německu.

Audi tak v prvním měsíci roku z hlediska prodeje překonala svého domácího rivala Mercedes-Benz. Vyšší zájem Audi zaznamenalo především u aut z řady A3 a u modernizovaných sportovních vozů TT.

V USA a v Číně jí prodej stoupl o 15, respektive o 14 procent. V Německu se dodávky zvýšily o 14 procent. Propad naopak automobilka se sídlem v Ingolstadtu zaznamenala v Rusku, kde jí dodávky oproti loňskému lednu klesly o 13 procent.

ČTĚTE TAKÉ:

„Audi mělo dobrý start do nového roku, přestože globální ekonomická nejistota zůstává značná,“ uvedl v prohlášení šéf prodeje Luca de Meo. Německý automobilový koncern Daimler v pátek oznámil, že v lednu meziročně zvýšil prodej luxusních osobních aut Mercedes-Benz o téměř 14 procent na 125.865 vozů, což je rovněž rekord v historii firmy. Jejich společný rival BMW, který je největším výrobcem luxusních aut na světě, by měl údaje o lednovém prodeji zveřejnit v tomto týdnu, napsala agentura Reuters.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
.NET DEVELOPER - HRADEC KRÁLOVÉ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz