22. ledna 2015 8:02 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Mladoboleslavská Škodovka slaví úspěch. Nová Fabia se stala autem roku

Nová Škoda Fabia Combi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Škoda Fabia Combi. | foto: Škoda AutoLidovky.cz

PRAHA Autem roku 2015 je nová Škoda Fabia, druhý skončil v hlasování poroty motoristických novinářů Volkswagen Passat a třetí Mercedes-Benz C. Informovali o tom organizátoři soutěže, kterou vyhlašuje Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Na čtvrtém místě letos v hlasování skončila Mazda 3, na pátém Ford Mondeo. V pražském TOP Hotelu Praha byli oceněni také vítězové dílčích kategorií - mezi terénními a velkoprostorové vozy dominovalo BMW X4, v kategorii nižší střední třída Mazda 3, městským vozem roku je Fabia, vítězství ve střední a vyšší střední třídě bere Ford Mondeo a v kategorii sportovních vozů vyhrálo BMW i8.

PSALI JSME:

Od roku 2012 je v Česku opět pouze jedna soutěž o Auto roku. Skončilo tak čtyřleté období, kdy vedle sebe fungovala odborná anketa Klubu motoristických novinářů (KMN) a soutěž pořádaná Svazem dovozců aut a Sdružením automobilového průmyslu. Anketa se koná podle mezinárodních pravidel Car of The Year, kterými se dosud řídil KMN.

Vloni soutěž Auto roku vyhrála Mazda 6, která předčila druhou Škodu Octavii.

Lidovky.cz, ČTK