19. září 2014 6:24 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Hyundai plánuje v Číně dvě nové továrny

Vůz Hyundai (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vůz Hyundai (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

SOUL/ŠANGHAJ Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá v Číně postavit dvě nové továrny místo jedné. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací. Firma tak podle jednoho z nich reaguje na žádost čínské vlády.

Hyundai má v současnosti tři továrny v Pekingu. V březnu automobilka podepsala předběžnou dohodu o výstavbě dalšího závodu ve městě Čchung-čching, nyní navíc podle zdrojů plánuje také závod v městě Chuang-chua.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Hyundai

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.