6. dubna 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Citroën C4 Cactus získal cenu za nejlepší světový design

Citroën C4 Cactus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Citroën C4 Cactus | foto: Citroën

Citroën C4 Cactus získal ocenění za nejlepší automobilový design za rok 2015 (2015 World Car Design of the Year). Alexandre Malval převzal toto ocenění určené pro vozy, které se vyznačují inovativním stylem.

Generální ředitelka společnosti Citroën Linda Jacksonová k tomu uvedla: „Tímto titulem, který získal C4 Cactus, byla oceněna odvaha a kreativita naší značky. C4 Cactus se nepodobá žádnému jinému autu, je to Citroën a design Citroënu se žádnému jinému nepodobá. Citroën nabízí po celém světě jedinečnou identitu, což byl, je a bude náš recept na úspěch. Jsme přesvědčeni, že ve voze C4 Cactus je naše síla, a domníváme se, že jsme začali novou kapitolu naší historie. Ještě vás překvapíme!“

Kategorie World Car Design of the Year a udělované ceny jsou určeny pro nové vozy, které nabízejí inovaci a styl překračující stávající hranice.

Alexandre Malval, Style director citroën

Alexandre Malval, Style director citroën

Vozy usilující o toto ocenění mohou figurovat na celkovém seznamu pro získání ceny Světové auto roku nebo mohou být zapsány samostatně, pokud bylo vozidlo v období od 1.ledna 2014 do 31. května 2015 k dispozici v alespoň v 10 kusech na některém z významných trhů. Může jít o předvýrobní nebo nový výrobní model.

Porotu u kategorie designu tvoří pět vysoce respektovaných světových odborníků na design. Ti byli vyzváni, aby nejprve každý přihlášený vůz přezkoumali a poté připravili užší seznam doporučení pro porotce.

Lidovky.cz