26. února 2015 6:46 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Daimler hodlá prodat přes půl milionu nákladních vozů

Představitel firmy Daimler Dieter Zetsche představil nový terénní vůz při impozantní prezentaci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představitel firmy Daimler Dieter Zetsche představil nový terénní vůz při impozantní prezentaci. | foto: Reuters

STUTTGART Německý koncern Daimler hodlá v letošním roce zvýšit prodej nákladních automobilů minimálně o pět procent na více než půl milionu vozů. Uvedl to dnes šéf divize pro výrobu nákladních automobilů Wolfgang Bernhard. Dodal, že do roku 2020 by se měl prodej vyšplhat na 700 000 vozů.

Za letošním růstem prodeje divize Daimler Trucks by měla stát zejména stoupající poptávka ve Spojených státech. V loňském roce zvýšila divize prodej o dvě procenta na 496.000 vozů, což představovalo nejlepší výsledek od roku 2006. „(V letošním roce) chceme v prodeji výrazně překročit 500.000 vozů,“ řekl Bernhard.

Daimler je největším výrobcem nákladních automobilů na světě. Vyrábí rovněž osobní vozy, zejména luxusní automobily Mercedes-Benz. Koncern v loňském roce zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných vlivů o 27 procent na rekordních 10,1 miliardy eur (277 miliard Kč).

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR ZÁKAZNICKÉ KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz