23. listopadu 2014 6:42 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Iveco překoná loňský výrobní rekord 3165 autobusů

Autobus - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Největší tuzemský výrobce autobusů Iveco Bus letos zřejmě vyrobí rekordní počet autobusů. Měl by překonat loňskou dosud nejvyšší produkci v novodobé historii 3165 vozidel. Na tiskové konferenci v rámci veletrhu Czechbus to uvedl generální ředitel Jiří Vaněk.

„Rádi bychom loňský rekord překonali a máme k tomu dobře našlápnuto,“ řekl Vaněk. Od ledna do října Iveco vyrobilo 2547 vozidel, což je o 1,3 procenta meziročně více. Firma letos v září uzavřela dosud největší kontrakt na dodávku 400 autobusů Crossway pro německé dráhy DB s opcí na dalších 310 vozidel. Dodávky začaly letos a všechna vozidla firma dodá do tří let.

Iveco Bus je součástí nadnárodní skupiny CNH Industrial. Přestože v Česku prodává jen sedm procent produkce, má tržní podíl téměř 25 procent. Firma v závodě ve Vysokém Mýtě zaměstnává 3000 lidí.

Čtvrtý ročník výstavy Czechbus dnes začal na výstavišti v pražských Holešovicích. Iveco na veletrhu prezentuje kompletní výrobkovou řadu s motory euro 6 od minibusů Iveco Daily, přes městské modely Urbanway, nejprodávanější Crossway, až po turistické modely Magelys.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz