9. února 2019 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Šipky přímo na silnici. Hyundai testuje první holografický navigační systém na světě

Holografická navigace od automobilky Hyundai. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holografická navigace od automobilky Hyundai. | foto: Hyundai

SOUL/PRAHA Společnost Hyundai Motor Group představila na lednovém veletrhu CES 2019 první navigační systém na světě, který funguje na základě holografického zobrazování s rozšířenou realitou. Projekt, na kterém automobilka spolupracuje s technologickým startupem WayRay AG, momentálně absolvuje testy v silničním provozu v Jižní Koreji.

Holografická navigace od automobilky Hyundai.

Předváděcí vůz, který je jako první vybavený holografickou navigací, se v současnosti prohání po silnicích v Jižní Koreji. Čelní sklo umožňuje řidiči vidět navigaci, kterou zatím známe pouze z počítačových her. Šipky a další grafické prvky totiž uvidí, místo na displeji v autě, na silnici. „Sklo, umožňující holografické zobrazování s rozšířenou realitou, bude sloužit jako platforma pro poskytování nových služeb a zpřístupní nové zážitky během cestování automobilem,“ řekl Yunseong Hwang, ředitel divize Open Innovation Business Group společnosti Hyundai Motor Group.

Lidovky.cz