20. února 2015 6:18 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nový Citroën Berlingo: moderní, pohodlný a důvtipný

Nový Citroën Berlingo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový Citroën Berlingo. | foto: Citroën

Model Citroën Berlingo dlouhodobě patří mezi populární automobily. Svědčí o tom i 2,9 miliónů prodaných vozů od roku 1996. V březnu francouzská automobilka představí jeho novou verzi.

Citroën Berlingo, který je na trhu už bezmála dvacet let, prošel celou řadou úprav a vylepšení. Nejnovější verzi populárního modelu francouzská automobilka představí na začátku března na ženevském autosalonu.

ČTĚTE TAKÉ:

„Berlingo je ideálním partnerem do všech situací, jak pro rodiny ve osobní verzi, tak pro profesionály ve verzi užitkového vozu. Nový model si uchovává všechny své přednosti z hlediska modularity, objemu, komfortu a výbavy a navíc přidává modernost, pohodu a důvtip,“ uvedl výrobce.

Nový Citroën Berlingo, který francouzská automobilka představí na autosalonu v...
Francouzská automobilka od roku 1996 prodala už téměř tři miliony vozů Berlingo.

Majitelé nového Berlinga se budou moci těšit například na nový palubní dotykový displej, který jim umožní snazší využívání navigace či mobilního telefonu během jízdy, ale i na parkovací kameru či zdokonalený motor a převodovku.

Vývojáři drobně upravili i exteriér vozu. „Masku chladiče tvoří nový přední nárazník s nově umístěnými denními světlomety s LED diodami a nová mřížka masky chladiče. Řadu doplňují dva nové odstíny karoserie, šedá Acier a hnědá Moka, které posilují charakter vozu,“ doplnil výrobce.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!