10. ledna 2015 7:53 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Peugeot přesune své ústředí z centra Paříže na předměstí

Logo výrobce automobilů Peugeot. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo výrobce automobilů Peugeot. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën v roce 2017 přesune své ústředí z centra Paříže na západní předměstí. Opatření je součástí snahy o snížení nákladů. Oznámil to podle agentury Reuters šéf divize Peugeot France Xavier Duchemin.

Ústředí automobilky se nyní nachází v budově nedaleko Vítězného oblouku. Samotnou budovu firma již v roce 2012 prodala za 245,5 milionu eur (téměř sedm miliard korun) a kanceláře si v ní v současnosti pouze pronajímá.

ČTĚTE TAKÉ:

PSA před časem zahájila rozsáhlou restrukturalizaci, aby obnovila ziskovost a snížila svou závislost na evropském trhu. Loni se firma dohodla na kapitálovém propojení s čínským partnerem Dongfeng. V dubnu akcionáři PSA schválili zvýšení kapitálu o tři miliardy eur, v jehož rámci v podniku získaly čtrnáctiprocentní podíly firma Dongfeng a francouzská vláda.

PSA je po německém koncernu Volkswagen druhým největším výrobcem automobilů v Evropě z hlediska objemu prodeje. V České republice provozuje společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.