11. září 2014 6:35 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Prodej vozů Audi roste, pomáhá poptávka v USA a Číně

Audi A3  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Audi A3 | foto: Reuters

INGOLSTADT Německý výrobce luxusních vozů Audi v srpnu zvýšil prodej o 5,6 procenta na 125 300 aut. Za růstem stojí hlavně silná poptávka ve Spojených státech a Číně. Firma také potvrdila, že v celém letošním roce počítá s prodejem rekordních 1,7 milionu vozů.

V období od ledna do srpna firma prodala zhruba 1,14 milionu vozů, což představuje meziroční nárůst o 10,5 procenta. "Celosvětová poptávka po našich automobilech se nadále vyvíjí příznivě, ačkoli hospodářské podmínky na některých trzích zůstávají obtížné," uvedl šéf prodeje Luca de Meo. "Věříme, že do konce roku prodáme 1,7 milionu vozů," dodal.

Automobilka loni zvýšila prodej o osm procent na rekordních 1,58 milionu vozů a pro letošní rok si původně stanovila cíl překonat hranici 1,6 milionu prodaných vozů. Šéf podniku Rupert Stadler ale už minulý týden uvedl, že počítá s překročením hranice 1,7 milionu vozů.

PSALI JSME:

Prodej vozů Audi v Číně v srpnu stoupl o zhruba deset procent, ve Spojených státech dokonce o 22 procent. Naopak v Evropě automobilka zaznamenala sedmiprocentní pokles prodeje. Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Nejpozději do roku 2020 chce vystřídat domácího konkurenta BMW na pozici největšího výrobce luxusních automobilů na světě.

ČTK, Lidovky.cz